Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A kapható termosztátfejek 1,5...

A kapható termosztátfejek 1,5 négyzetmilliméter keresztmetszetűek ha jól értelmeztem. Nekem szükségem lenne egy olyan termofejre ami képes 2,5 négyzetmilliméter keresztmetszetet biztosítani a víz áramlásának? Van ilyen? Vagy valami köztes megoldás?

Figyelt kérdés
2022. aug. 28. 07:11
 1/7 A kérdező kommentje:
na jó nagy baromságot írtam most értelmeztem milyen kicsi a 2.5 nm2 mint a rézvezeték. De gondolom megértitek mire akarok kilyukadni.
2022. aug. 28. 07:17
 2/7 anonim ***** válasza:
hát amúgy is nagy baromságot írtál kedves kérdező,mert a termofej az egy hőmérsékleti szabályzó elem a radiátor szelepére rátekerve,és nincs(!) közvetlen kontaktban a vízzel. Nos ha nagyobb vízáramlást szeretnél átereszteni, akkor nagyobb átmérőjű radiátor szelepet kell felszerelni ,melyek gyártónként(herz,Honeywell,Danfoss stb) több méretben kaphatóak, egy adott típusú termofejhez ! Van: a legkisebb,3/8; ... 1/2"..ez leggyakoribb),a 3/4"; 1" és elvileg létezik 5/4" is.
2022. aug. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Még annyit hozzá tennék,hogy áramlási zavarokat sok más hiba is okozhat,mint például levegőbuborék a csővezetékben (rossz lejtése a csőnek),alulméretezett a szivattyú, 1 kosz darabka megakad a szelepben, leiszaposodott már a radiátor,nem eléggé kinyitott torlószelep stb..

2-es voltam

2022. aug. 28. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a magyarázatot. Tehát pl egy ilyen -( [link] vagy [link] )- 1"-es vagy 3/4"-es -re is rálehet a termofejet csavarni akkor ez aszerint működik?
2022. aug. 28. 09:49
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen. Vásárláskor Figyelni kell a márka azonosságra(idegen nem lesz jó),és arra hogy egyenes vagy sarok az iránya a szelepnek. A nagyobb felszerelése már távolság növekedést okozhat 5-20mm ,melyet alul is kell korrigálni.
2022. aug. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én ne feledd a csőre és a radiátor elé is méretváltót(szűkítőt) is be kell szerelni,hiszen a méretek nem stimmelnek a 2 szelep vastagsága miatt.
2022. aug. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Na leírom részletesen mi érdekel hogy átláthatóbb legyen. Tehát van a házunkban 6db radiátor, mind a 6 radiátornak külön termosztátja. Ám lesz 3db radiátor szerelve a garázsba és ott az lenne a szándékom, hogy amelyik cső megy a radiátorokhoz- 3/4"-es, ebbe a vezetékbe építenék be egy ilyen egyenes radiátor szelepet, ha arra lehetne rakni ezt a termofejet és akkor onnan tudnám mindhárom radiátort egyszerre-azonosan szabályozni. A lényeg hogy a 3/4es csövet ne szűkítse vissza 1/2"-re, hogy a víz hozam ne változzon.

[link]

lerajzoltam talán még érthetőbb így.

2022. aug. 28. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!