Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ablakcsere esetén melyik az...

Ablakcsere esetén melyik az ideális megoldás?

Figyelt kérdés

Nagyon régi épületről van szó, legalább 40 éves fa ablakokkal. Spaletta és fa falborítás is az ablak része.

Unokatestvérem mindenáron ránk akarja erőltetni, hogy hagyjuk benn a régi tokot, és abba építtessük bele az új nyílászárókat. De a falborítás mögött valószínűleg már nagyon hiányos lehet a tégla. És a több évtizedes ablakok szerintem megrövidítené az új ablakok élettartamát.

Mi a véleményetek?


2022. jún. 30. 13:26
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
helyzetfüggő, ha jó a tok akkor jobb ha marad, ha meg nem jó már akkor csere kell.
2022. jún. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

Azt a részét nem értem, hogy mitől lenne mögötte hiányos a tégla, vagy hova tűnt volna onnan?

Egy 40 éves épület meg aztán végképp nem nagyon régi.

Abban biztos lehetsz, hogy a "nagyon régi" ablakaid minőségibbek, mint a mostaniak, a műanyagról nem is beszélve. Amiket most építtetnél be - hacsak nem milliós, felsőkategóriás cuccokról beszélünk - ezek nem fogják 40 évig bírni.

Cseréltesd ki az üvegeket 3 rétegűre, az ablakszárnyakra meg szigetelő gumiprofil és ennyi. Többre mész vele!

2022. jún. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet ilyen is:

[link]

2022. jún. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az épület több, mint 100 éves. Az ablakok 40 évesek. Abban az időben cserélték, amikor én születtem, a 80-as évek elején. És ha jól emlékszem, akkor is bontottan vették. Az ablak fa kerete már annyira korhadt, hogy olyan, mint egy szúnyogháló. Rendesen bejön rajta a hideg télen. Érezni ahogy fúj be a szél. Kérdeztük szakembertől, de ő azt mondta, hogy ebbe már képtelenség üveget betenni. Ha lenne olyan kontár, aki beteszi, az csak a pénzért tenné. Ez a keret már a jelenlegi, roppant vékony üveget is alig-alig tartja.
2022. jún. 30. 15:09
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor egyértelmű, hogy ki kell cserélni. Az unokatestvéred meg nem értem miért okoskodik bele? Akkor érteném meg talán, ha valami szaki lenne.
2022. jún. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A tokot ne hagyd benne semmi képen!!!

Ha geréb tokos az ablak akkor áthidalót is kell berakni.

Az ablak keretbe körbe min 3 cm xps!

Ha alá kell falazni akkor lehetőleg ytoggal a hőhíd csökkentés miatt.

Az ablak keretre 5 cm toktoldót kérjél, ha lesz külső szigetelés akkor a toktoldóra fog rátakarni az eps, nem pedig az ablak keretre. Ha későbbiek folyamán szeretnél redőnyt is akkor az csak a tokot takarja ki, nem pedig az üveg felületet.

Az ablakkeret aljára érdemes megvenni a thermo modult, ez egy kiegészítő grafitos eps csík, a párkány miatt szükséges "szürke" műanyag távtartó mellé.

Legalább belülre illene a RAL szalagot rakni.

Az előírás szerinti nyílászáró cserével minimalizálódik a hő híd, amitől nem lesz pára az ablakon, nem fog penészedni stb. A fentiek kihagyásával csak kidobott pénz a nyílászáró csere energetikai szemszögből.

2022. jún. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!