Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Megéri manapság Magyarországon...

Megéri manapság Magyarországon építkezni? Tudom, sok mindentől függ, de mégis érdekelne.

Figyelt kérdés

tegnap 14:42
 1/6 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem nem, csak ha rengeteg a pénzed és időd. Egyébiránt kész idegbaj és anyagi csőd.
tegnap 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Én építkeztem de több mint 15 éve meg egy kis hàz felújítása is volt. Már akkor is drága volt de azót hatványozódott. Ha nem jelent problémát anyagilag akkor nyilván újat építeni az igazi. Minden más esetben használt ház újítgatása jobb szerintem.
tegnap 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Ha magabiztos egzisztenciával rendelkezel az adott helyen, ami évtizedek múlva is meglesz akkor talán. De az ilyen ritka. Nagyon ritka. A településen ahol élek vagy 20 éve nem épült új ház, pedig nem rossz hely, közel a megyeszékhely és helyben is vannak cégek.
tegnap 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Olyan város agglomerációjában ahol van sok munka lehetőség, kivéve talán pest megye. Szinte biztos, hogy olcsóbb újat építtetni, mint egy régit újjá építeni. Így célszerű az új.

Ha nincs pénz erre csak komfortossá tenni egy régit, akkor nyílván ez az opció a legolcsóbb verzió.

Az viszont a legköltségesebbé válik utólag, mikor sok éven keresztül mennek a komoly felújítások részletekben. Mert ilyenkor az inflációt és az éves áremelkedéseket is követni kell. Csak 1 példa: 4 éve 150-160000 ft/m3 volt a BSH ( hossztoldott, szárított fenyő), jelenleg 360-380000 ft. Az én fizetésem 4 év alatt kb megduplázódott ,és sokan vannak így ezzel. Így aki 4-8 évre elhúz egy felújítást az biztosan rosszabbul jár, mintha most felvenne egy komplett felújításra való hitelt és 1 év után alatt befejezi.

A legrosszabb pedig az albérlet. Egy életen át fizetni a semmiért.

tegnap 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha van rá pénzed akkor igen.
tegnap 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Építkezni mindig megéri, hiszen mégicsak egy hosszabb távú otthont adó épületről van szó, amely a megfelelő karbantartás mellett tartós - modern szóhasználattal élve "értékálló" is marad. Szűkebb anyagi háttér mellett pedig egy meglévő felújítandó háznak a javarészt önerős kivitelezéssel történő tatarozása, korszerűsítése lehet a célszerű választás.
tegnap 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!