Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogyan lehet helyreállítani? ...

Tomszi 21 kérdése:

Hogyan lehet helyreállítani? A TÖBBI LENT!

Figyelt kérdés

Van egy 110m2-es tanyánk ès el kezdett süllyedni, az utca fronti falon már 1-2cm-es a repedés, de hiába a javítás, mert tavaly nyáron elkeztèk kitermelni az erdőt az utcában azóta folyamatos nagy munka gèpek járnak+hálózat fejlesztés volt a dèmásznál ès pont a ház azon rèszen turták fel a filannyoszlopot ahol a ház fala is van.Hívattunk kèt szakembert már azt mondták, hogy az egèsz ingatlant alá kell injektálni aminek az ára kb. 3 millió forint is lehet ekkora ingatlan esetében, de sajnos öszintèn nem engedhetjük meg magunknak ezt az összeget. Az erdèszeti munkák napi szinten mennek ès olyan erős zörgèssel vannak, hogy folyamatosan rosszabb lesz csak.

Hogy tudnánk olcsóbban de strapabíróan helyreállítani?

Nem tudunk másik házat sem venni.

Bármilyen segítő tanácsot elfogadok.



tegnapelőtt 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kiasod az alapot es beontesz ala betont. Egyszerre kis reszeket szabad csak csinalni. Keress ra, hogy alabetonozas, tuti lesz sok leiras.


Kerdes, hogy van e alapja a hazatoknak. Ha valyog, akkor nem biztos.

tegnapelőtt 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szerintem biztos nincs alapja mivel az 50-60-as èvek körül èpült. Vegyes falazat. Azt elfelejtettem írni, hogy az elöző tulajdonosok úgy èpitettek hozzá ès azon a rèszen reped. Az eredeti èpület vegyes falazat a hozzá èpitett meg tègla.
tegnap 04:35
 3/6 anonim ***** válasza:

Teglat csak nem tettek a foldre. Esetleg annak van alapja talan.

Az is teny, hogy ha hozzaepitettek, akkor gondolom a falak nincsenek osszekotve es most masznak el egymastol.

Hol reped amugy? Nem ott ahol talalkozik az ujabb a regivel?

tegnap 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen ott reped.

A talajtól felfelé hat sor tègla van utána jön a vályogból èpült fal. Lefelé a földbe hogy èpitettèk azt nem tudom mert nem ástam ki.

tegnap 09:02
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát akkor ássad ki egy kis részen, különben nem tudod, hogy mit lehet csinálni.

Igazából azt se értem, hogy adtak neked árajánlatot az injektálásra ha azt se tudják, hogy mi van a fal alatt a földben.

tegnap 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kijöttek körbe sètálták az èpületet ès ez után mondták, hogy mennyi lesz. Az egèsz tartótt 15 percig utána mentek is el.
tegnap 11:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!