Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Miért épít valaki könnyűszerke...

Miért épít valaki könnyűszerkezetes házat ha kb. ugyanannyi mint téglaház?

Figyelt kérdés

Az gondoltam hogy azért építik mert hogy olcsóbb de mondták hogy igazából ugyan annyiba kerül. Viszont akkor miért dönt valaki könnyűszerkezetes mellett?

Mi az előnye?


szept. 16. 13:35
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nekünk vakolat és csavarozás is van a ragasztás mellett. Vagyis valami hosszút beütöttek, vagy fúrtak:D

Akkor ez jó?

Én azt hittem ez egy pénzhúzásos, felesleges lépés.

szept. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Én magamnak szigeteltem a házat, teljesen egyedül. Annyit csináltam, hogy csak vékonyan átgletteltem ragasztóval a falat kívülről, ügyelve, hogy a rések tömítve legyenek. Majd erre ment a polisztirol, habbal ragasztottam.
szept. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
A hang longitudinális hullám, szóval elég trükkös. És amit csináltál az nullával egyenértékű. Egyszerűen fogalmazva, ha szigetelésből 1 cm-t teszel fel 15 cm helyett akkor az kb semmit sem ér. Hang esetében ez rosszabb arányt eredményez.
tegnapelőtt 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Én pontosan ezért akarom a házat vagy legalábis egy részét kőzetgyapottal szigetelni, hogy hangszigetelve legyen, legaláb hátulról.
tegnapelőtt 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

A könnyű szerkezetes házak főfalainak vázszerkezetében 15 cm szálas gyapot, vagy kőzet gyapot szigetelés van.

Főfal szerkezete spórolás nélkül kintről befelé:

- nemes vakolat

- dryvit háló

- EPS80 10-25 cm

- 15 mm osb, illesztéseknél pára zárva

- 150 mm es váz szerkezet, benne 150 mm gyapot

- párazáró fólia

- 50 mm előtétfal, itt megy a gépészet és a villany (nem a főfal szigetelésében!)

- 12,5 mm gipszkarton

- pára záró fólia

- 12,5 mm gipszkarton


Válaszfal szerkezet:

-75 mm vagy 100 mm váz, benne 50 mm vagy 75 mm üveggyapot, mert helyet kell hagyni a szerelvényeknek

- 2x2 réteg 12,5 mm gipszkarton


Födém:

2 réteg normál karton, vagy 1 réteg 15 mm-es tűzgátló karton

ma 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!