Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyi időn belül fizet a...

Mennyi időn belül fizet a Generali Biztosító? A mai nap folyamán kidőlt a tűzfal a vihar miatt. Be is jelentettem online. Esetleg ez mennyi időt venne igénybe?

Figyelt kérdés

szept. 15. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Ilyen nagy kárnál nem az a kérdés, hogy mikor fizet, hanem az, hogy fizet e és mennyit.

Ha egy vihartól kidől egy konkrét falazat, az felveti a kérdést, hogy milyen állapotban volt előtte.

Elsőnek tutira ki fog menni egy kárszakértő aki felméri a helyszínt, a kárt. Aztán kiderül a következő lépés.

szept. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem
szept. 15. 17:31
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát nem volt maga a tűzfal rossz állapotban mer helyén volt
szept. 15. 17:31
 4/7 anonim ***** válasza:

Pedig ha kidőlt egy vihartól, akkor ott lehettek gondok.

Pl szar volt az alap és ez az x. eső csak az utolsó csepp volt a pohárban.

De nem idegesíteni akarlak, mert majd megmondja a biztosító, hogy mi a helyzet. Várd a jelentkezésüket!

majd írd meg mi lett belőle.

szept. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Akkor röviden.. Hogyha pl hanyag" az épület, akkor azzal már tud takarozni a biztosító, hogy ne keljen fizetnie?

Vagy ez függ az azert a biztosítótól is?

szept. 15. 19:23
 6/7 anonim ***** válasza:

Pontosan mi történt? Tényleg a víz kimosta a falakat vagy mi?


A Generálinál egyik biztosításban van egy ilyen pont, én most csak laikusként mutatom:

"c) Kármegelőzési, kárenyhítési kötelezettség

1. Kármegelőzési kötelezettség: A szerződő és a biztosított kötelesek a károk megelőzése érdekében az adott helyzetben általában elvárható intézkedéseket megtenni. Kötelesek mindenkor betartani a hatályos jogszabályokat, szabványokat és hatósági határozatokat, valamint a telepítésre, üzemeltetésre, védelemre, karbantartásra, tárolásra vonatkozó szakmai előírásokat, illetve a gyártónak a fentiekre

vonatkozó utasításait, ajánlásait, valamint a már felismert veszélyhelyzetben a veszély elhárítása érdekében elvárható intézkedéseket

megtenni és eleget tenni a biztosító által kért kármegelőzési intézkedéseknek."


Én úgy értelmezem, hogy ez egy gumiszabály amit rá lehet húzni mindenre, azaz ha most kimosta a víz a falat, ergó 20 éven át ázott alapból, akkor nem mondható, hogy a vihar volt a kiváltó ok, hanem az, hogy 20 éven át nem törődött vele a tulajdonos, nem javította, nem vezette el a vizet, stb.


Nem mondom, hogy erre fog hivatkozni, de tudtommal nem volt olyan vihar mostanában ami falakat döntött volna ki, így elég nehéz lesz arra fogni.

Ha a biztosító alapos akar lenni, akkor meg fogja vizsgálni a helyzetet és valszeg megállapítja, hogy a te gondatlanságodból történt a káresemény és nem természeti csapás okozta.


De ezzel most csak a saját véleményemet mondom, a tutit a kárszakértő mondja majd. Sok számít azon, hogy mekkora összegről van szó. Lehet ajánlanak egy kis összeget, és hagynak futni, ha kicsi az összeg, akkor átsiklik felette a kárszakértő és leírja úgy, hogy elfogadja a biztosító, de lehet, hogy ha nagy összeg lenne a helyreállítás, akkor jól megvizsgálják és mindent lehetőséget megragadnak, hohy kibújjanak alóla.

szept. 15. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Így mar ertem,

Hát ma arra lettem figyelmes, hogy a tűzfal megdőlt.. jelenleg a kazán kémenye tartsa még ott ahol..

szept. 15. 20:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!