Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Generali lakásbiztosítással...

Generali lakásbiztosítással hogy működik ez?

Figyelt kérdés
Olyan nagy gondom van, hogy a fürdőszobából a szennyvízelvezető cső valószínűleg szétment, mert megsüllyedt a kád is, a burkolat is. Innen megy a konyhába, ott is látszik a burkolaton a süllyedés, valószínű régóta rossz a rendszer és ez egy őrült nagy munka és költség lenne. Pár éve van lakásbiztosításom. Nem tudjátok, hogy ilyen esetben, hogy jár el a biztosító? Világosítsatok fel, mert nem az a fajta ember vagyok, aki egy ablaküvegtörést is bejelent. Ahhoz vagyok szokva, hogy mindent nekem kell megoldanom, csak most erre nincs pénzem és van biztosításom.
2010. aug. 1. 14:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Először is olvasd át, hogy mire vonatkozik a biztosítás. Ha nem folyik a víz (tehát nem lehet erre fogni) akkor valószínűleg nem fognak fizetni, de ezt megtudod a szerződésből. Azután telefonon felhívod az üzletkötődet, vagy a biztosítót, elmondod, mi történt, és mit lehet ilyenkor tenni. vagy megajánlanak egy összeget (Generáli 100ezerig nem megy ki), vagy kimegy a kárszakértő, felméri, és megmondja már ott a helyszínen, mennyit tudnak rá fizetni. Ha kimegy, ne hagyd magad, mert mindent hárítanak. Erősködj nyugodtan, van értelme :)
2010. aug. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Sikerült valamit intézni?!
2010. aug. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Elsőt annyiban egészíteném ki/helyesbíteném, hogy úgy jelented be, hogy a vezetéked valószínűleg eltört, mert ezt és ezt tapasztalod. Fontos, hogy nem régen, mert a szerz.szerint köteles vagy a káreseményeket a lehető leghamarabb bejelenteni és elhárítani ezzel elkerülendő a nagyobb károkat.

Általában véve rendesek, de arra számíts, hogy pl. a burkolatjavításnál szigorúan csak a sérült, bontandó burkolat cseréjét fizetik, akkor is, ha nyilvánvalóan az egész helyiségben cserélni kell (pl. mert már hasonló sem kapható). Ezért érdemes nem szerénykedni a bejelentésnél. Egy másik jó tanács, hogy kérdezd meg a biztosítót, hogy ők melyik mestert ajánlják. Így biztos, hogy nem fognak kekeckedni a számla kifizetésénél.

2010. aug. 6. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!