Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Fűtetlen lemezépületbe gipszka...

Fűtetlen lemezépületbe gipszkarton?

Figyelt kérdés

Még a szigetelés nincs meg milyen lesz, de trapézlemez és a belső borítás közé fog menni valami 4 cm-es szigetelés, minden egyéb rés kitömítve. Elméletileg száraz kellene hogy legyen belül, de nem lesz fűtve (csak alkalmanként ha bent vagyok) és nem vagyok benne biztos hogy a gipszkarton bírja-e majd. Gondolok itt téli hideg időre, nem-e tud nedvesedni vagy valami?

Nekem mondjuk annyi tapasztalatom van ezzel, hogy anno 3-4 éve kartonoztam és leeső darabokat félreraktam egy fa fészerbe, csak simán a földre és a falnak támasztva, látszólag semmi baja. Na de itt a lemezborítás miatt gondolom nagyobb hőingadozás lesz, ezzel együtt "izzadás" is akár.


Túl sok opcióm egyébként nincs, mivel az osb drága, cementes lap szintén, így egyelőre jobb ötlet híján a gipszkarton a befutó.



aug. 26. 22:19
 1/1 anonim ***** válasza:

Trapézlemez belső oldalán kicsapódik a nedvesség és eláztatja az egész szigetelést, utána meg a gipszkartont, bár az attól nem fog tönkremenni egyhamar, viszont penész szag lesz a hőszigetelés befülledése, vizesedése miatt.

"Nekem mondjuk annyi tapasztalatom van ezzel, hogy anno 3-4 éve kartonoztam és leeső darabokat félreraktam egy fa fészerbe, csak simán a földre és a falnak támasztva, látszólag semmi baja."

Mi baja is lenne? Fedett és jól szellőző helyen volt.

aug. 30. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!