Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Lejjebb kell hozni a beltéri...

Lejjebb kell hozni a beltéri ajtó falnyílás magasságát?

Figyelt kérdés
Vettem egy lakást ami még nincs teljesen kész. Nagyjából a fűtéskész állapotban van és megrendeltem a beltéri ajtókat. Szélességgel nincs gond viszont a falnyílás magasság nekem 210 re van belőve(magyar szabván) viszont az ajtó beépítési magassága 206. Ez a 206 az ajtótok magassága vagy a falnyílásnak kell annyinak lenni és maga az ajtó tok valamennyivel kisebb? Számít az a 4cm? Ha igen hogyan tudom lejjebb hozni a szintet?

aug. 11. 17:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Ezt a kőművesek hungarocellel oldják meg .
aug. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, 206cm lenne az ideális nyílásméret. Természetesen a tok valamennyi rátakar - ajtó típustól függően.


Első körben kérdezz rá ahol rendelted, hogy a 210 megefelelő-e


Ha nem és 206-207kell, akkor vegyél egy 2-3cm-es XPS-t, kend meg csempe vagy EPS ragasztóval és ragaszd fel(picit keskenyebbre ((pár mm)) mint a falsík). Persze emiatt valószínű mindkét oldalon javítani kell a festést (pontosabban hálózni és stb) de ez van.

aug. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez semmiség, nikecellel, lécekkel, gipszkartonnal, bármivel ki tudod pótolni azt a részt. Fordítva lenne izgalmasabb a dolog, bár attól sem kell az ördögöt a falra festeni...
aug. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!