Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Egy üres telekre. Hogyan kell...

Egy üres telekre. Hogyan kell bevezetni az áramot?

Figyelt kérdés
Igazából kicsi tárolóba kéne, ahol se víz, se villany. A telken még semmi sincs kiépítve. Hová kell fordulnom? Mit kell tennem, és nagyjából milyen összegre kell számítanom?
aug. 4. 21:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Egy regisztrált villanyszerelőhöz, ő mindent tudni fog annak függvényében milyenek a körülmények és mik az igények.
aug. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Rendben. És ő megoldja az elejétől a végéig? Mégis mennyibe fog ez kerülni?
aug. 4. 23:10
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Először is kell venni egy villanypóznát, azt felállítani. Arra villanyóra szekrény, illetve egy kültéri elosztó, földelőszonda, pár apróság. Munkadíj és szerelési anyagok kb. 0,5-1 milla. (helytől és igényektől függően)


Nagyjából így fog kinézni

[link]

aug. 5. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

És akkor ott van egy konnektor, amit akár azonnal bevezethetek mondjuk hosszabbítókkal? Kezdetben nyilván.


Köszönöm egyébként a választ, hasznos volt :)

aug. 5. 10:16
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

#2: Hiába kérdezgeted az árat, nem lehet megmondani, számtalan dolog függvénye, az ár nagyon nagyon sokat szór. Attól függően, hogy milyenek a körülmények. Becsülni sem érdemes. Pl. bizonyos amperig ingyenes, de felette amperenként fizetni kell, ahogy a mérőhelyet is neked kell megvenni, ami szintén igények függvénye (Hány fázis, hány amper, hány mérőhely. Ahogy az sem mindegy, föld vagy légkábelt akarsz, ezek is csak bizonyos távolságig ingyenesek, felette méterenként kell fizetni a távolságra, vagy éppen ha az utcában nincs is gerinc, akkor még talász oploponként is fizetni kell a kiépítésre valamit és még lehetne sorolni. Ahogy más ára van egy használt oszlopnak, rá valami egyszerű szekrénnyel, és más egy végleges-ideiglenes földkábeles 3x32A + H-tarifás szekrénynek.

Kis szerencsével pár százezerből megúszhatod, de elszaladhat millió fölé is.


Nekem 960.000 volt kompletten 3x32A, földkábel + 15 méterre, a szekrényt (3x32A + szerelvények + hely a jövőbeli H-tarifás bekötésnek) még 2022-ben vettem meg és ismerős villanyszerelő igencsak kedvező áron adta a szekrényt, szerelvényeket és csinálta a telepítést. A bekötést meg 2023 végén indítottam, 2024 elején lett áram a telken.


Ja és csak úgy nem köthetsz rá bármit. Ha már épületről van szó. De ezt is a villanyszerelő tudni fogja


#1

aug. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Akkor konzultálni fogok egy villanyszerelővel.
aug. 5. 11:31
 7/11 anonim válasza:
Készülj fel hogy legalább 1 év lesz. Kib*szott urak az aramosok, kínlódás velük.
aug. 5. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#7: Miért lenne egy év?

ismét saját példa, csak azért húzódott át őszről tavaszra, mert van egy leállás a téli hónapokra, amikor a ma már nem létező fagyhelyzet miatt nem végeznek földmunkát. Egyébként minden lépés pár hét alatt gördült tovább.

aug. 6. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Annyi. Telket vettem tavasszal és korbejartam a témát. Mocsok egy banda az áram és a gáz.
aug. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Talán nem mindenki ilyen. Én reménykedem azért :)
aug. 6. 08:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!