Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Én elbonthatom a saját házam...

Én elbonthatom a saját házam (roskadozó vályog), vagy már ehhez is szerződni kell vállalkozóval?

Figyelt kérdés
júl. 21. 20:41
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Engedély kell. Ha az megvan, akkor se egyedül bontsd.
júl. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Nem kell engedély. Jogszabályok írják le milyen bontásokhoz kell engedély vagy bejelentés. Saját magad bármikor elbonthatod a családi házadat. Ha kész vagy viszont ingatlanrendező földmérővel intézni a földhivatali ügyeket.
júl. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
Azt mondod összeborult.
júl. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
3-nál a pont.
júl. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell szerződni de bontási engedély kell.Helyi önkormányzatnal megkapod.
júl. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
45%
300 m2-ig se bontáshoz, se építéshez nem kell bontási/építési engedély. Nyugodtan elbonthatod, csak keress egy erre szakosodott brigádot, akik értenek hozzá. Egyedül könnyen lehet baleset, aminek nem örülnél.
júl. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Bírom az önjelölt Mekk Elek ezermestereket, akik úgy gondolják, bármit képesek megvalósítani.

A bontás nem csupán baleseti veszélyforrás, hanem mondhatni, külön szakma, illetve szaktudást igénylő folyamat. Ezt géppel és kézierővel oldják meg, ám csupán kétkezi munkával nem épp modern és hatásos megoldás. Sokan nem tudják a bontásból származó hulladékot szelektálva kell gyűjteni. Ezeket vagy le kell adni hulladéklerakókban vagy értékesíteni kell a felhasználható darabokat. Magánszemélyek már a hulladék elszállításnál elakadnak. Nincs megfelelő szállítójármű, nincs gép, ami/ illetve ember, aki fel és lerakodja... Fogalmuk nincs, mit hová kell vinni, milyen szabályok vonatkoznak a hulladékkezelésre...

A szomszédokat érintő szabályozást sem ismerik. Pl. ha közvetlenül a telekhatáron van az épület vagy netalán kapcsolódik a másik épülethez, akkor mérettől függetlenül hatósági engedély kell a bontáshoz... Amennyiben bármelyik szomszédot zavarja a bontás zaja, a szálló pór leállíttathatja a jegyzővel a bontási folyamatot... Ezekben az esetekben mégis jobb, ha van valamilyen engedély, még ha nem is kötelező.

Amennyiben megfelelő céget választunk figyeljünk arra, legyen felelősségvállalási garanciájuk. Hiszek bontás közben személyi és tárgyi sérülés is történhet, mivel az ördög soha sem alszik. (hozzáteszem, ha magad bontasz, akkor még a saját élet és balesetbiztosításod sem fog fizetni, mert olyan kockázatot, munkálatot vállalsz, amelyre nincs képesítésed)

A közműveket ki kell kötni, amit nem végezhet el bárki! Ha sérül a villanyóra, vízóra, gázóra vagy a közművek lecsatlakozási pontja, az sok problémát fog okozni! (zárlat az utcában, környéken, vízcsőtörés, csatornatörés, elzáródás, gázszivárgás) Ezek talaj alatti elhelyezkedéséről az értelmes cégek kikérik a helyszínrajzokat.


Mindezt én laikusként írom le, jómagam ingatlanüzemeltetéssel foglalkozom, nem bontással.

Amúgy, nekiállhatsz és szétverheted a saját házad, majd meglátod, milyen meglepetéseket tartogat. ;)

júl. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!