Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogyan keverjem a betont?

Hogyan keverjem a betont?

Figyelt kérdés
Házilag otthon. Nincs betonkeverő mert kb 6 vödörrel kell csak. Tennék bele párazarót is. Előbb cementpép a párazáróval majd a sóder, vagy sóder a cementtel majd hozzá a vizzel elegyitett parazáró? Lehet hogy géppel mashogy kell keverni mint lapáttal...

júl. 2. 22:22
 1/10 anonim ***** válasza:

Fúrógéphez tudsz szerszámot venni szakboltban


Pár ezzer HUF


[link]

júl. 3. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Persze előbb kérdezd meg hogy elég erős e hozzá a fúrógéped
júl. 3. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Egy kapával talicskába megkeverhető. De kömüves kanállal is simán ennyike.

Elöbb a poros-szilárd dolgokat jól összekevered, aztán hozzáadod a folyèkonyat a megfelelő állaghoz.

A beton párazáró-fèkező. Sztem vízzárót adsz hozzá inkább, nem?

júl. 3. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Tehát nem készbeton? Először szárazon összekevered a cementet meg a sódert aztán locsolgatva hozzá a vizet forgatod lapáttal-gereblyével vagy amid van amíg kész nincs. Párazáró vagy mi felesleges, sose használtam pedig a jóisten tudja hány m3 betont megkevertem életemben és még nem ment szét beton.
júl. 3. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Régen úgy csináltuk hogy a cementet sódert szárazon átlapátoltuk hogy keveredjen aztán a halmit széthúztuk hogy kozépen lyuk legyen.

Ide ment a víz és apránként húztuk bele a sódert.

júl. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#1

Igen ilyenem van.

Csak megoszlottak a vélemenyek hogy hogyan. Milyen sorrendben. Olvastam olyat is hogy elöször a cementet a vizzel.. aztán a sóder

júl. 3. 08:41
 7/10 anonim ***** válasza:
#6: Az nem betonkeverésre való, akármi van a videóban.
júl. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
#7 De azért attól, hogy "nem arra való", a zsákos betonnal elég könnyedén elboldogul. :)
aug. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#6 kis mennyiséget nagyon jól elkever a keverőszár is. DE nem ez a kérdés és a téma, hanem leginkább a sorrend akkor ha nincs keverőgép.

A beton sok recept alapján készülhet, talán a keverési sorrend is számíthat

aug. 30. 11:34
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha belegondolsz, a lényeg, hogy a végeredmény homogén legyen! Hogy milyen sorrendben rakod bele az összetevőket, a végeredményt tekintve tulajdonképpen mindegy, mert ez nem egy bográcsgulyás, hogy számítson, mikor teszed bele a piros paprikát, mert ha rosszul időzítesz, megkeseredik! Itt nincsenek az összetevők egymásra ilyen szempontból hatással. Ha kellő ideig kevered, jó lesz, bármi is a sorrend!


az már másik kérdés, hogy a gyakorlatban van jelentősége a sorrendnek, de az csak azért, hogy megkönnyítsd az életed!

Ha kézzel kevered, érdemes előbb a sódert egy kupacban felhalmozni, amennyit be akarsz keverni! (minél nagyobb adagot csinálsz, annál nehezebben dolgozol vele! Érdemes megtalálni az egyensúlyt, hogy bírd is, és haladj is. Ezt ki fogod tapasztalni!) ahhoz hozzá keverni a szükséges cement mennyiséget, és egymással szárazon jól összeforgatni. Ha ezzel megvagy, jöhet a víz.

Ha adalék anyagot teszel hozzá, én az a kimért mennyiséget, ami a keverendő adaghoz kell, be keverném közvetlenül a vízbe. Mert így garantáltan egyenletesen keveredik el. Persze arra vigyáznék, hogy annyi vízbe keverjem ezt bele, amit biztosan fel fogok használni a keveréskor, inkább utána keljen még vizet tenni bele. Mert ha túl nagy adag vízbe kevered be, és kimarad belőle, máris nincs benne annyi, amennyi kellene.

Aztán ezt hozzá keverném a betonhoz, és addig folytatom, amíg el nem érem a kívánt állagot.


Ha betonkeverő, vagy keverőszár, megfordul a sorrend. A vizel kezdenék (benne az adalék anyaggal). Ha beton keverő, jöhet a sóder, majd a cement. És kész.

Ha keverőszár, szerintem ott is mehet így a sorrend, bár azzal még nem kevertem. Nem vagyok kőműves, csak kevertem már párszor betont. :)

Ha most azzal kéne kevernem, azt csinálnám, hogy edénybe víz (igény esetén már az adalékanyaggal) majd az előre szárazon összekevert sóder és cement. Igény esetén vizel után öntve, a kellő állagú állapot eléréséig.

Ha azt látom, hogy a gép kever, mint állat, megpróbálnám külön adagolni a sódert és cementet, mint a keverőgépnél, csak hogy megkíméljem magam a külön lapátolástól.


Én így csinálnám.

Jó és eredményes munkát neked. :)

aug. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!