Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A kocsifeljáróm egy részét...

A kocsifeljáróm egy részét újra fogom betonozni. Milyen arányban keverjem a sódert és a cementet ( a kocsit el kell hogy bírja )?

Figyelt kérdés

A feltöredezett részt hiltivel kivésem , kb. 20 cm vastag a beton , és kiöntöm új betonnal.

Nem akarom az egész feljárót újrabetonozni , anyagi okok

miatt, csak a nagyon ronda részeket.



2013. júl. 14. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:
26%

Célszerű 50%-os arányba keverni de tapasztalatból mondom hogy mindig egy picivel több cementet adj hozzá, hogy jobban összetartsa. A hibás részt négyszög alakba vésd ki és teljesen tüntesd el, mert ha csak a hibás részt akarod ezzel kitölteni akkor az nem marad majd ott sokáig.

Nem tudom hogy az mekkora felület de ha teheted minél nagyobb részt betonozz újra mert annál tovább fogja majd bírni, mert ugye a régi és az új beton találkozásánál vannak rések amiket télen a beszivárgott víz szétfagyással kifeszít amit egy autó súlya képes mégjobban megrongálni így. Célszerű még egy kis praktikával egy kis cementet az újonnan felhúzott betonréteg és a régi réteg közt kitölteni tiszta cementtel szigetelés miatt, mert az nagyon hasznos így. Nekem be vállt ez a módszer, azóta letérköveztem a helyet a francba az szebb is meg bontásból jó áron is hozzájutottam.

2013. júl. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A zsákokra rá van írva pontosan, és nem kell többet adagolni.A bedolgozási mód,és az utókezelésen sok múlik.
2013. júl. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem kicsit pazarlás 50%-os betont keverni! 1 m3 betonhoz 350 kg cement elég! Ha 50%-os keveréket akarsz, akkor az 1 m3-hez 900 kg cement kellene, ami majd' a háromszorosa...
2013. júl. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 T-ohm ***** válasza:

:D 50%-os keverésnél tuti hogy szétégne a beton, mert az utókezelést se felejtsük el, ami azt jelenti hogy legalább 10 napig nedvesen kell tartani, ha betonozás után másnap nem locsolod meg, akkor kezdheted előről.

gondolom kis otthoni betonkeverővel lenne keverve a beton, akkor én 4 lapát sóder után adnék neki 1 cementet és annyi vizet, hogy az állaga képlékeny legyen, 24-es sódert használnék és 10 cm vastag betont, ha nem akarsz vasalást rakni bele, akkor viszont ha csak keréknyomot betonozol méterenként diletálni kell, különben elreped, vasalt beton esetében is kell diletálni, de ott nagyobb területet lehet egybeönteni, de ez függ az alatta lévő talaj tömörítés és szivárgó murva teherbíró képességétől ismurva betont nem csinálnék, régen jó volt, mert főleg nem volt más, ma viszont köztudott hgoy a sóder beton erősebb és pl födémeknél, koszorúnál vagy áthidalóknál nem használható a murva, de ha nagyon agyagos a sóder akkor szar.

2013. júl. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 T-ohm ***** válasza:
kihagytam, hogy a beton keverésénél elkezdődő folyamat egyik része a kémiai reakció, ahogy a cement vízzel érintkezik kémiai reakció zajlik le, ami hő termeléssel jár, ezért kell vízzel öntözni, vagy fóliával letakarni öntözés után, az nem engedi 1-2 napig kiszáradni. anyagszámításnál figyelj arra is, hogy 1 m3 sóder ahogy vizet kap kapásból 25%-ot tömörödik, továbbá a betonnak is van tömörítési tényezője ami ilyen esetben elhanyagolható
2013. júl. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!