Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mik a szabályai a szomszédban...

Mik a szabályai a szomszédban történő építkezésnek?

Figyelt kérdés

A napokban tudtuk meg,hogy a közvetlen szomszéd telken építkezés lesz.

Már azzal kezdték,hogy a férjem autója zavarni fogja őket itt.(akkor hova tegyük?)

Ez egy kis alsó utca,nagyon keskeny,személyi autóval is alig lehet elférni. Ha bejönnek teherautóval itt járhatatlan lesz az út és a kocsikat is csoda ha nem húzzák meg...

Nem szeretnénk semmiképp hepciáskodni,nyilván valahogy meg kell oldaniuk, de szeretnénk ha a mi kis életünk nem lenne teljesen felforgatva. Van egy 5 éves kislányunk is akit nem tudok bent tartani egész nap..

Milyen kötelességeik vannak az építtetőnek?

Úgy tudom,hogy kell fóliát felhúzniuk amivel védik a szomszéd házat attól, hogy teljesen ellepjen minket a por. Ez igaz? Van egy elég nagy veteményes kertünk is,tartok tőle,hogy azoknak is annyi lesz ha sok lesz a szálló por.

Ha itt elállják majd az utat akkor ki sem tudok jutni innen a saját autómmal.Nagyon sok kérdőjel van ezzel kapcsolatban a fejemben,örülnék ha valaki aki jártas ebben felvilágosítást adna,hogy miket tehetünk annak érdekében, hogy mi is és ők is nyugodtan tegyék a dolgukat a másik maximális zavarása nélkül.


tegnapelőtt 11:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem a polgár jenő hivatalba elmondják.
tegnapelőtt 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A környékünkön volt pár építkezés, sehol sem láttam olyat, hogy fóliát használtak volna a por miatt. Amúgy is száll mindenfelé, nem lehet rendesen kivédeni.
tegnapelőtt 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi,abban reménykedtem, hogy van esetleg valami aki tudja ezt,vegigment hasonló procedúrán.

Nem szeretnék előre vergődik a polgármesteri hivatalnál, még el sem kezdődött,csak tájékozódom,mert már most nem túl kedvesen állnak hozzánk.

Ráadásul van egy fa is közterületen amit ki akarnak szedni,az is ki lett jelentve.

A domboldalon a 2 utca között kiszedtek minden növényt,az összes szikla ide gurult le hozzánk a kisutcába amit a férjemék takarítottak el utánuk kisgéppel,hogy ne akadjak fel az alacsony autómmal,vagy esetleg a szomszédaink hagyják itt az autójuk alját...

Bele sem merek gondolni,hogy mi lesz ha elkezdik..

tegnapelőtt 12:37
 4/11 A kérdező kommentje:

#2 én már láttam egyszer,nem tudom,hogy ott csak azért húzták fel,mert ismertük őket, vagy alapból is szoktak ilyet ha ez a kérés.. de való igaz,hogy ritkán látni.

Emiatt kérdeztem, hogy ez van e még.

Nem gond ha nincs, de nagyon közel van a 2 telek egymáshoz.

Talán az a szerencse,hogy bontani nem fognak ,mert üres a telek..

tegnapelőtt 12:43
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A saját udvarban nem lehet parkolni? Kint kell hagyni az autót az utca elején. Este amikor a munkások elmennek vissza lehet állni a ház elé.

Szűk utcáról van szó, a teherautóval biztos meg lesz nyomva valamelyik szomszéd kerítése. Az út, saras, földes lesz. Kimennek a segédmunkások feltakarítani, legalább járhatóvá teszik.


Ablakot nem kell nyitni mert az összes por a lakásban lesz. Ruhákat szintén nem jó ötlet kint a szabadban szárítani.


Nem tart sokáig, szeptember végén állni fog a ház. Utána már csak belső munkák lesznek.

tegnapelőtt 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Van udvar ,de meredek ,nem lehet beállni kocsival. Hegyen lakunk.

A felső utca és az alsó utca eleje is szűk, mindenkinek megvan a saját kis kocsimegállója,amit mi is ide építettünk magunknak, nem tudunk máshova állni,hiába mondják,hogy útban lesz..

Ilyenkor esténként munkálatok után is száll a por? Vagy olyankor már lehet szellőztetni?

tegnapelőtt 13:13
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan már,semmi bajotok nem lesz!!!
tegnapelőtt 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nyilván nem lesz,de kárunk már most van,mert közterületen csinálnak olyan dolgokat az utcában amit utána nekünk kell helyrehozni és még csak most fogják elkezdeni a közművek bevezetését,építkezést.

Fákat akarnak kiszedni szintén közterületen,a kocsijainkat eltávolítani vagy kárunk lesz...szerintem ez nem korrekt.

Ráadásul az én autóm már a saját telkünkön áll ,csak a szélén,ami meg lett csinálva nekem. Nem lehet máshova tenni,de ha nem rakom el akkor meghúzzák....

tegnapelőtt 14:24
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Jaj,de szeretem ezt...

Már előre tudod a forgatókönyvet!!!

tegnapelőtt 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szóltak előre útban lesz a férjed autója, ami az írásod alapján a közterületen parkol. Azon az utcán mixerek, és beton pumpa fog közlekedni. Utóbbi nagyobb, mint a mixer. Az építő anyagot 24 tonnás darus autókkal hordják, ezek is nagyok és semmivel sem keskenyebbek, mint egy mixer, de jóval hosszabbak.

Összességében senkinek sem lesz jó, ha valamelyik teherautó véletlenül összetöri a férjed kocsiját. A biztosító fedez mindent, de az nektek rossz, ha a javítás ideje alatt 1 kocsitok van a 2 helyett.

Ha pedig nem álltok félre és akadozik az építkezés, az szintén mindenkinek kellemetlen. Először is tovább tart az egész folyamat. Egy pu-mix óradíja átlag 50000 ft/óra + áfa.

Nem fognak semmi féle porvédőt alkalmazni, meg amúgy is rövid ideig tartanak a poros folyamatok.

Nem éjjel nappal járnak ott a teher autók, havonta néhány napról van szó.


Akik a közművet csinálják az utcába vissza fogják javítani teljesen az utat, de logikus, hogy ezt akkor fogják elvégezni mikor az összes közmű be van kötve.


A te házad is felépült egyszer, és az sem járt kevesebb nyűggel a többi szomszédnak.


Csak meg kell beszélnetek, szóljon előtte nap mikor teherautó forgalom várható. Ti pedig aznap félre álltok. Szerintem jobb jóban lenni a szomszéddal, mint rosszban. Ráadásul, ha akadályozzátok az építkezését tudja eszkalálni magasabb szintre a problémáját. Ti sem örültök, ha a jegyző felszólít az együttműködésre, esetleg megbírságol titeket.

tegnapelőtt 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!