Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Az építkezés stresszes?

Az építkezés stresszes?

Figyelt kérdés

Olvastam több helyen hogy ők alig várták hogy befejeződjön akár a házfelújítás, akár a házépítés és hogy soha többet nem vágnának bele.

A pénz miatt stresszes hogy elég lesz e rá vagy az idő miatt?


Egyik ismerősöm szülei már a harmadik házukat építik, az előzőt mindig eladták előtte szoval nincs 3 házuk. A legtöbb ember viszont leéli vagy legalábbis megpróbálja leélni az életét abban a házban amit felépített.


jún. 23. 13:16
 1/6 anonim ***** válasza:

A mai világban csomó kontár van, aki meg normális, arra sokat kell várni, lehet,hogy nem is ér osa a megbeszél időre, így meg aztán döcögősen lehet haladni.

Régi időben még csinálhattad magadnak a házat, de manapság mindenhez szaki kell meg építésvezető stb. Közben az építőanyagok drágulnak, kicsúszol a kötségvetésből, vagy el is fogy a pénzed, rosszabb esetben a vállakozó lép le vele.

jún. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

Ha van pénzed nagyobb felújításra, vagy ezt hitelből tervezed és van egy ingatlanod. Sokkal praktikusabb építeni egy újat, mint a régivel szórakozni.

Csak az emberek többsége túlságosan ragaszkodik a megszokott dolgokhoz és az életük munkájának tekintik a házukat/lakásukat.

A átlag azt csinálja mikor van némi pénze, meg csinál, vagy megcsináltat rajta valamit. Én meg az a fajta vagyok, aki nem újjítgat. Sőt 2 házat jelzálagolval akár önerő nélkül is lehet építkezni. Mikor már pár hónapon belül lakható el kell kezdeni hirdetni a régit. az árát bele törleszted telibe az újba + a vevővel meg meg lehet egyezni akár 3-4 hónapos kiköltözési határidőre is. Vagy, ha van önerő elkezded építeni hitellel kiegészítve. Mikor kész eladod a régit és az árát szintén bele fizeted a tökébe.


Attól függ mivel foglalkozol, mert nekem a munkám része a kivitelezőkkel egyeztetés, emberek irányítása, és a gyors döntés hozatal. Tehát én a kisújjamból megoldok egy építkezést, pedig nem építkezéseken dolgozok.

Sok embernél viszont már hatalmas problémát okoz több olyamat össze szervezése, több szálon történő párhuzamos gondolkodás, stb. Ezek az emberek sosem ismerének el ezt a hiányosságukat, de szét idegelik magukat az építkezés folyamatában.

Természetesen van az a helyzet amikor mindegy hogyan szervezed, és átb...nak. Ez lehet egy tróger munkavégzés vagy csak lelépett az előleggel. Ezek a hibák viszont közel nullára redukálhatóak, ha ájánlások útján dolgoztatsz szakikkal. Ha pedig egy szaki egyszer bevált legközelebb is őt hívod. Az ismeretségi körből hamar össze lehet kapirgálni szó szaki számokat.

jún. 23. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Sok benne a szar. Az elmúlt években például az volt a gond, hogy belevágtál X millióval, hogy elég lesz, aztán fél év alatt rohadt sokat drágult minden. Házak maradtak abba, mert nincs pénz befejezni.
jún. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek néhány embert akinek ráment az idegrendszere,nem ér rá a festő majd csak 3 hónap múlva,a burkoló elb*szta a csempézést,megint emeltek az árakon,mégsem lesz elég a pénz,gűjteni kell hozzá..viszont ismerek olyat is akinek nem okozott gondot a pénz,kiváló szakemberekből álló csapat csinálta a házat és néhány hónap alatt elkészült a ház,berendeztették és beköltöztek,nyilván ez a ritka esetek egyike.

Én vidéki átlagember vagyok,nincs-nem volt sok pénzem,azt is úgy raktam össze hogy kimentem külföldre dolgozni.Mivel kis városban akartam élni így olyan helyen vettem házat,nem tökéletes állapotút,viszont a tető full új volt rajta..a környéken nemigazán találtam megbízható szakembert burkolásra,kőművesmunkára,vízvezetékszerelésre stb ha volt is csillagászati árakon dolgozott...így heteken-hónapokon keresztül néztem a videókat youtube-on,a melléképületen próbáltam-gyakoroltam a burkolást,aljzat-fal..kicseréltem az összes ablakot,szépen visszajavítottam a kávákat,kicseréltem-bővítettem a teljes vízvezetékrendszert,lealjzatkiegyenlítőztem mindent,leburkoltam a konyhát,előteret,folyosót,fürdőszobát,wc-t..legletteltem a falakat,kifestettem a teljes házat és még sok mindent amit most nem írok le..sok munka volt,ráadásul egyedül,főleg hogy én teljesen más dologgal-földmunka,nehézgépeken dolgozok,ráadásul kifejezetten utálom a kőműves-festő és hasonló munkákat.De azóta járt nálama cimborám apja aki mint kiderült hidegburkoló,és a festésben is otthon van,azt mondta kifejezetten szépen megcsináltam mindent.Sok-sok százezer forintot megspóroltam,de nem csinálnám mégegyszer.

jún. 23. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, stresszes, mert ki vagy szolgáltatva a mestereknek. Modern, csendes, jól szigetelt, alacsony rezsijű, értékálló házat felépíteni koránt sem olyan egyszerű. Meg aztán az sem baj, ha a horror árú építőanyagot sikerül elsőre helyesen beépíteni. Laikusként nem fog menni, szóval rá vagy utalva a mesterek szakértelmére, amit sajnos igen sok szemtelenül kihasznál. Összecsapja a munkát, túláraz, vagy egyszerűen félbehagyjra, mert kapott egy jobban fizető megbízást.

Hiába pereskedsz, az ügyek évekig húzódnak, addig pedig se pénz, se ház.

jún. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy profi generállal és egy műszaki ellenőrrel inkább élmény az építkezés. Sajnos a generálok 95%-a nem ért hozzá vagy átveri a megrendelőt (sokszor mindkettő egyszerre), a műszaki ellenőrre pedig sajnálják azt a pár százezer forintot.
jún. 23. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!