Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » KŐSZIKLA formákat milyen...

KŐSZIKLA formákat milyen anyagokból/hogyan szoktak létrehozni (pl. beltérben)? Ha egy nagy szobát vmennyire barlangszerűvé kívánnánk tenni? Betonnal (alatta fém hálóval) szoktak kísérletezni, ezt láttam már. Mik vannak még a beton formázása mellett?

Figyelt kérdés

Úgy értem mik vannak, milyen anyagok és lehetőségek (valósághű sziklafal imitációk létrehozására) a beton formázása/szobrászkodása mellett, amik biztonságosan fent is fognak maradni a plafonon - illetve az oldal falakról sem szakadnak/amortizálódnak le idővel?


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



2023. szept. 3. 19:40
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Az akváriumi műszikla hátterek műgyantából készülnek. Könnyű, erős, strapabíró.


[link]

2023. szept. 3. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Na pont rosszat linkeltem be, a lényeg a műgyanta.
2023. szept. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet még pur hab + gipsz
2023. szept. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
93%

Mivel szobába tervezed én biztos, hogy nem betonból csinálnám. Készítenék egy fa keretet, vázat és azt fémhálóznám. Majd kevernék hungarocel morzsa+ cement+ragasztó+víz egyveleget és ezzel építeném fel. Kicsit szikkadt állapotában ez a massza jól formázható, imitálhatod a sziklák formáját.

A végső kinézetüket a festés adná meg.

2023. szept. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!