Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Tetőgerenda toldása hogyan...

Tetőgerenda toldása hogyan ideális?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Adott egy eleve elcseszett tető, ahol a falon túllógó gerendák k..va rövidek. A falra rákerülő osb, és hungarocel miatt még kevesebb, botrányos, 5-6 cm. ezt kell utólag hosszabbítani. A ház másik oldalán sikerült,ott 25-30 cm lógott túl, ott mellétettem a 60 cm gerenda darabot, és több ponton, két irányból összecsavaroztam. Emitt nem működne, hogy 5 cm érintkezési felületen kapna mondjuk 2-2 csavart szemből, átellenes sarkokba. Így max 15 cm toldást mernék rátenni. Vagy legyen a szeglemezes technológia, szemből találkozna az eredeti a toldásra szánt darabbal, és mondjuk 10-10 cm hosszban mindkettő tetején felcsavarozni lemezt? mint egy ragasztószalag a tetején? Vagy a két oldalára kellene lemez,(ahol ugye szintén 5 cm a "hely" vagy pedig alul is, meg a tetején is? A gerenda 5x10 méretű, sok van belőle.
2023. aug. 14. 12:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs más lehetőség én úgy toldanám, hogy a meglévő felső felét bevágnám a közepéig. Ha 10cm magas a gerenda és 5cm széles akkor egy 5x5-ös kockát kivennék belőle, majd a toldáson ugyan ezt megcsinálni és ragasztás + szerkezetépítő csavar vagy lemez.


Viszont a végein nem tartom jó megoldásnak toldani a gerendákat. De ha semmi más lehetőség nincs, akkor mindenképp próbáld a kettőt összecsapolni és csavarozni, lemezelni, ne csak mellé tenni.

2023. aug. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm! Fordított U alakú horganylemezt ajánlottak. szted az 5x5 is legyen, és ragasszam? gondolkodtam hasonlón, csak úgy éreztem,ezzel meggyengítem a meglévőt.
2023. aug. 16. 01:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!