Hőszigetelt kerti faház (vagy bármi ami nem kerül sokba). Hol, milyet érdemes most venni? És milyen engedélyek kellenek hozzá. Részlete lent.
A barkácsüzletekben és hasonló helyeken kapható “faházak” maximum fèszernek jók, de annak is túlárazottak.
Ezek nem szigetelésére lettek kitalálva. Leggyakrabban egy réteg vékony lambéria, 40x40 váz, és egy boldogtalan tető. (10mm OSB, zsindely, csatorna és egyebek nélkül)
Nem emberi tartózkodásra szánt épülethez, 100m3-ig, 4,5m gerinc magasságig nem kell engedély, de a helyi szabályokat be kell tartani. Pl telekbeépíthetőség, utcakép stb.
Nem biztos hogy olcsóbb csináltatni egyet, de az legalább olyan amilyet te szeretnél, arról nem is beszélve, hogy tudod ki van benne. (Anyag)
És mi tart vissza attól, hogy csinálj egyet? Akinek műhelyre van igénye, az nem balf.sz, aki nem balf.sz, az nyugodtan nekiállhat felépíteni, annál olcsóbban nem úszod meg, minthogy Te magad megveszed hozzá a faanyagot és felépíted, szólsz egy másik nem balf.sz havernak, hogy jöjjön segíteni. Lemezalap legyen 15-20cm, és természetesen vasalva, sávalap legyen 10cm-el szélesebb, mint amekkora a falvastagság, és legyen legalább 50cm mély!
Veszel 5x10-es pallót vagy 5x15-öst, eldöntöd mi az igényed... Alulra kerül egy alsó palló (amit lekezelsz bármivel amit beiszik rendesen a fa), felülre egy felső palló, közé függőlegesen 60cm-enként pallók, így megépül a 4 fal, majd a legtetejére felkerül még egy felső palló elcsúsztatva (ez is összefogja!). Sarkokat ki kell tudni úgy alakítani, hogy a párnafa majd feltudjon feküdni, mikor csinálod rájössz! A falakat tőcsavarokkal leerősíted az alapra, lehet előre bebetonozni, lehet később befúrni és beütős dübelt alkalmazni, vagy belehet ragasztani vegyi dübellel, ahogy érzed. Az egyik falat magasabbra megemeled, rádobsz keresztbe pallókat élére állítva, lecsavarod vagy leszögeled. Mehet rá egy legalább 15-ös, de akár 22-es OSB, majd arra zsindely. A külső falra OSB 15-ös, ha spórolni akarsz, akkor 10-es, a gerendaközökbe kőzetgyapot, majd párazáró hőtükörfólia, majd párnafa és arra gipszkarton. Belül fertig. Kívülre az OSB-re ragasztasz EPS-t, 10-est legalább, de akár lehet 15-20-as is. Ragasztáshoz purhabpisztoly+ragasztóhab, tárcsás csavaralátéttel és hosszú csavarokkal megrögzíted aztán hálózod és behúzod két réteg ragasztóhabarccsal. Le is festheted így ahogy van, ha ennyivel megelégszel vagy mehet rá nemesvakolat vagy kültéri glett és utána festés... Ez így valami, amit kapsz készen az egy lóf.sz! Abban nyáron megdöglesz, olyan meleg, télen nem tudod befűteni.
" Ez így valami, amit kapsz készen az egy lóf.sz! Abban nyáron megdöglesz, olyan meleg, télen nem tudod befűteni." Ezt tökéletesne látom, azért kérdeztem.
Ezt a DIY megoldást komplikáltnak gondoltam, de ahogy látom tényleg ez az egyetlen egy járható út. Köszi a tippeket!
#3
Annyiban javítanám a hozzászólásod, hogy nem 60cm-re kell rakni a függőleges pallókat, hanem 41.6-ra, mert az OSB 125cm széles, valamit nem 1, hanem 2 felső palló kell, kőtésben. A függőleges falvázelemek közé kellenek merevítő bordák is, ezek szolgálják a csavarozási pontokat az OSB táblák széleinél is. Alsó palló alá nem árt vízszigetelést rakni.
5: Felülre a 3-as is két pallót javasolt. Csak picit szétcsúszott a mondata de teljesen érthető volt (legalábbis nekem):
"legtetejére felkerül még egy felső palló elcsúsztatva" én úgy értelmeztem ahogy Te írtad, hogy felül két palló kötésben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!