Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogyan tudnám a lemezgarázs...

Hogyan tudnám a lemezgarázs belső részét a széleit illetve az alját szigetelni?

Figyelt kérdés
Adott több lemezgarázs egymás mellett. Az enyém a szélső, de mindegyikben megjelenik a víz. Ahogy figyeltem az egyik szélről folyik felém. Lehetséges, hogy a hátfallal van a probléma és arra is kell, majd még plusz lemezeket, mert az alsó részén befolyik. A lényeg, hogy mivel szigeteljem az alját. Gondoltam arra, hogy szigetelő anyagot letenni és arra újra rábetonozni az aljára. Aztán a széleit még valamivel körbe szigetelni, hogy a réseken se jöhessen be a víz. Milyen megoldások létezhetnek erre. Nem én alakítottam ki, de muszáj valahogy megcsinálnom.

2023. máj. 4. 13:57
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
ezen az oldalon nem kapsz rövid, érthető segítséget. Ahhoz látni kellene a helyszínen.
2023. máj. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jó, de milyen víz? Esővíz, pára? Ebből a pár sorból nem derül ki semmi. Legalább körbefényképeznéd. Gondolom nem egy szuper titkos katonai objektum.
2023. máj. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az esőviz folyik át rajta mivel nincs semmi féle szigetelés a beton és a zárt szelvény között.

Sikaflexnek van hasonló helyeken alkalmazható tömítő anyaga, de nincs tapasztalatom a hosszú távú alkalmazásáról.

2023. máj. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"mert az alsó részén befolyik"


Akkor betonozzad körbe vagy 10-20 cm magasan.

2023. máj. 5. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A kitörölt hozzá szólás alapján szórt purhab megfelel a víz és hőszigeteléshez.

Bár kicsit sokallom a 3 cm 6096 ft/m2-t bruttóban.


Nekem 7,5x6 méteres garázsom lesz

Ez kb 60 m2 fal és 45 m2 tető felület, ami 105m2* 6096ft = 640.000 ft

És ekkor még nincs burkolva a felület:

~1100 ft/m2 a gipszkarton ára tehát kb 200-250000 a kartonozás.

Elgondolkodtató a szendvicspanel 4cm vastagsággal, úgy hogy 1,4 millós árajánlatot kaptam.

2023. máj. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*lemez garázsra kaptam 1,4 milliós árajánlatot
2023. máj. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!