Milyen falazóelemmel építkeznétek ha sok pénzetek lenne és milyennel ha kevés?
Tégla ha sok, illetve díszesre burkolnám mint a polgári társasházakat vagy esetleg kúriákat.
És tégla ha kevés. Ha nem lenne pénzem a téglára csak könnyűszerkezetesre stb akkor inkább nem építkeznék
30 n+f, kvh könnyű szerkezetes, fémvázas könnyű szerkezetes közül választottam. Mindegyik szeglemezes tetőszerkezettel.
Végül fémvázas Proép ház lett, facebookon rengeteg képet tesznek fel minden féle részfolyamatról. A cég is korrekt, a hibát javítják, ha van, szóval stresszmentes velük az építkezés.
A Simmetrik volt a téglaházra a jelölt, és semmivel sem olcsóbb egy fém vázas, mint egy tégla, ha előírásoknak megfelelően épül!!!
KVH-ra nem találtam normális céget csak eldobós fajtát.
Az a baj, 15-20 évig tyúk ól technológiával épült könnyűszerkezetesek miatt, az idegződött be az emberekbe, hogy ezek sz@rok. És bizony ezek nagyon nagy része az is volt 2012-ig. De, csak azért, mert minél olcsóbban akarták felépíteni, kihagyva rétegrendeket, sokszor még a szigetelést és párazárást sem tették bele. Aztán meg idővel szidták; zajos, penészedik, recseg. Azt persze elfelejtették, hogy sokszor még a vázszerkeztből is kihagyták az anyagot, mert megáll az anélkül is...
34 évig tégla házban laktam, így van mihez viszonyítani. Ha nem tudod miből épült, nem mondod meg róla. Csendes, nem penészedik, meg se nyekkenik, gyorsan felfűthető, jól tartja a hőt. Nyáron nem melegszik fel, ha nincs felhúzva a redőny, vagy nem szellőztetsz sokat napközben.
Összegezve kevéspénzből jót nem lehet építeni, mindegy mi a fal anyaga. Ráadásul a főfalak költsége szinte jelentéktelen, a teljes építkezéshez viszonyítva.
Olcsón zártkertben gyümi tárolónak álcázott lakóházat lehet építeni. Ezt is azért, mert lehet kalákába. A "jó van az úgy" hozzáállás mértéke, pedig eldönti, hol fog elhelyezkedni a tyúk ól és a jól megépített ház közötti skálán.
6+
A havi gáz fogyasztásom a fűtési jelleg görbe 28-29%-t használja el 24 fokon, meleg vízzel együtt!!! Emiatt nagyon is megvagyok a hőtároló tömeg nélkül.
Nyáron hajnalba 10 percig szellőztetem a házat, délután mikor haza érek a munkából 0,5-1°C-al van csak melegebb, lehúzott redőnyökkel. A +1 fokhoz már ~35 fokos külső hőmérséklet kell.
Amikor meg már kánikula van, tehát kint min 26-28 fok hajnalba elindítom a klímát reggel, napközben temperálja a házat. Mikor haza érek lekapcsolom.
A szigetelés miatt télen, ha besüt a nap egy fél órára 11-12:00 között 1-2 fokkal megnöveli a belső hőmérsékletet. Ez 0 fok alatt is természetes. Nem azért melegszik fel, mert rossz a technológia, hanem azért mert annyira pici a hőigénye a háznak. Emiatt a napot megelőzve engedem le a redőnyöket.
@9
Ez mekkora házra igaz?
Ismerős egyszintes, tégla háza 2020-ban lett kész, 110nm, télen 6e forint a fűtés+melegvíz, nyáron 1-2e forint.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!