Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » A testverem most tanulta ki a...

A testverem most tanulta ki a villanyszerelő szakmát és szeretnék neki venni sl/pz (ha jol tudom) csavarhúzó készletet. azt tudom, hogy a biztosítokban, meg a konnektorokban is ilyen csavarok vannak es ezekből van mas méret, szoval az lenne a (?)

Figyelt kérdés
kérdésem, hogy ebből hány fajta van általában egy villanyszerelőnél? wiha márkájút néztem amiben 2 db van. az elég lenne, vagy esetleg kellhet több is?
2023. márc. 4. 16:38
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, van más méret. Ha kinéztél valamilyen készletet a többezernyi lehetöségböl, linkeld be, hogy lássuk. Akkor lehet véleményt irni.
2023. márc. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
2023. márc. 4. 17:32
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok egy régi motoros a villanyszerelő szakmában a közel 8 évemmel, láttam, sőt dolgoztam is sl/pz csavarhúzóval. De én maradok a sima hagyományos ph1 kis csillag csavarhúzómnál, az szerelvényezésre tökéletes. Elosztóhoz a kismegszakítókhoz meg lapos csavarhúzót használok, tökéletes minden. Sőt, aki régebben úgymond megszólt a kismegszakítóba lapos csavarhúzóért, az ma már azt használja.

Egyébként nagy igazság szerintem, hogy az esetek 90%-ában elég egy fázisceruza, egy kombifogó, egy kalapács meg egy szike.

De hogy a kérdésedre válaszoljak, ezzel a wiha készlettel nem lősz mellé, jó lesz neki.

2023. márc. 4. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A legtöbb esetben jol használhato amit kinéztél és a szigeteltsége is megfelelö. Biztosan jo hasznát fogja venni. (Hármasnak igaza van, hogy sl, pz, ph nem összevont formában jobban használhato, több hasznos méretben vásárolhato.)
2023. márc. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

ahogy elnézem, a #3-as viillanyszerelő nem elveszett ember..kedves kérdező! Hallgass rá..

Elsőre egyszerűbb szerszámok kellenek, és majd menet közben fejlődik az igénye. Az pont elég, hogy pénz van rá, ő majd jelzi mit szeretne.

Persze a legjobb, ha együtt vásároltok.


Egyedül a fázisceruza az, ami nagyon nem mindegy milyen. Nekem maxwell van. Ez néha életet ment.

2023. márc. 4. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
értem. akkor majd nézek neki valami hasznosabb dolgot ami még nincs neki. köszi a válaszokat.
2023. márc. 4. 19:05
 7/9 anonim ***** válasza:

Jónak jó. Én használtam, és nagyobb csavarokat lényegesen jobban meghúzhstóak. Jobban ülnek a csavarba.

De mindenképpen kell a pont oda való. Mivel mindkét kereszt típusból létezik, és több méret, mindig a megfelelő kell. Ezért kicsit hátrányos.

Nézzél egy jó kábelvágót. De egy kétpólusú feszkémlelő műterheléssel(RCD teszter) jól jön. A multiméterek alig terhelése sokszor értelmezhetetlen vagy téves jelzést ad.

2023. márc. 5. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
munkát keress neki külföldön mert itthon nem lesz
2023. márc. 5. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ez a kettő SL/PZ a két említett feladatra pont jó, és lényegesen jobban használható, mint szerelvénynél/biztosítéknál a PH vagy a lapos csavarhúzó... Meg kell szokni, mert nagyon könnyen tudsz nagy erőt kifejteni vele, értsd akár el is tudsz tépni csavart ill. menetet és el is lehet törni a csavarhúzót, még a Wiha-t is...

Ha most tanult ki villanyszerelőként és van akkora kutyaütő az a cég, aki majd alkalmazza, hogy nem ad pár alapszerszámot, akkor be kell vásárolni tisztességesen de ha ad, akkor pedig e két csavarhúzó pont jól kiegészíti majd azt a pár szerszámot, amit kap, mert ilyet nem kap, az szinte biztos!

Azért ha van módja rá, akkor ne ép.iparban dolgozzon villanyszerelőként. Gusztustalan munka, a vízszerelő mellett a legmocskosabb munka, fárasztó, leterhelő, ha nem nagy cégnél dolgozol, ahol nagyon szétoszlik a munka terhe és becsülettel csinálod, akkor garantáltan szét kopik a vállad a forgód 15-20 év után!

2023. márc. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!