Mennyivel kerül kevesebbe egy közművek nélküli telek, mint egy közművel rendelkező?
Pár km a civilizációtól?
Nem írtad mekkora, de párszázezret ha ér mint az ugyanakkora 3-6 milliós telek.
Nagyjából annyira saccolom én is, mint 1-es.
Egyáltalán milyen besorolású? Nyilván nem építési telek. Talán zártkert? Vagy szántó? Szántó esetén azt kell nézni, mennyi jövedelmet lehet rajta évente termelni.
Nekem 1,73 millió volt idén.
Villanynál 58 méter földkábel kellett az ora szekrényig. A+H mérőhely, 3x25A = 1,12 millió
Gáz 200 fmig díjmentes a csonk behúzása. A gáztervet és az óra szekrényt a kivitelező adta ami 100000 + 70000 körüli összeg. Ezeken felül mire elindult a kazán 113000 be fájt ( kéménymeretezes, kéményseprő, beüzemelés).
Víz: szomszéd utcábol jön ikerorával 70 m 1" kpe csövön. 213000. Vízre kellett a szolgalmi jog a hitelhez.
Csatorna: szintén másik utca ugyan oda megy ahonnét a víz jön, csak az a szomszéd háza mögött megy. Erre nem kellett szolgalmijog, de a földmérő ezt is felmérte. 50 fm 125 kg csővel.
273000
3+
Kb 1,5 évig tartott közművesíteni...
+3,4
Győrtől 11 km, Pannonhalmi kistérség.
Villany:
Földkábel: e-on
Óra szekrény, helyi egyéni vállalkozó
házra rákötés: generálkivitelező, alapár tartalmazta
Gáz:
csonk bekötés: MVM
Gázterv, gázóra szekrény: generál kivitelező, fűtéskész ár tartalmazta.
Kéményátvétel: győri katasztrófa védelem
Gázkémény tervezés: generálkivitelező intézte, de én fizettem pluszban
Gázátvétel: MVM győri embere
Víz:
földmunkák: helyi egyéni vállalkozó
KPE cső: megvettem, beledobtam a gödörbe, a gépes betemette
ikresítés: Pannon-víz
Földmérés: környékbeli egyéni vállalkozó
Szolgalmi jog: győri ügyvéd
Csatorna:
földmunka (2x) ugyan az mint a víznél, de kb 1 hónap volt a nyomvonal kiásása és betemetése között
KG cső + idomok: megvettem, díjmentesen kiszállították
csatorna gerinc kiépítése: én +1 haverom, 2 napunk ráment, szintezés, döngölés stb.
Földmérő ugyan az, mint a víznél.
1. válaszolónak: Üdülőterület, viszont két része van, egymástól 1,5-2km-re. Az első részén villany, víz bent van a másik részén csak villany van, de az se mindenhol. A telkek 700-1000m2 méretűek. A két rész besorolása eltérő. Egy nagy legelő/szántó lehetett az egész, a kettő részt szántó és fasorok választják el. A "közművesebb" részben, ahol van eladó ház 10-20 millió között változnak az árak.
2.: A besorolás: Ingatlan adatai-alrészlet adatok-művelési ág/kivett megnevezés/-legelő. Ezen információkból nem tűnik építési teleknek, de mégis vannak a telkeken házak és a térképmásolatokon is rajta vannak, sőt a közmű térképen is látszanak a házakhoz csatlakozó vezetékek. Akkor lehet kivett legelőre építeni?
3,4,6.: Rendesen zsebbe nyúlós dolog minden bekötése. Nekem csak a villany játszhatna. Ha földkábel helyett oszlop és vezeték lett volna neked, akkor hogy változott volna az ár? Víz csak fúrt kútról lehetne. Ennek véletlen nem tudod milyen költségei vannak? Mivel csatorna sincs, erre is kellene valami megoldás.
1,5 millióig mi lenne korrekt ár az említettek függvényében? A közművek hiánya sokat ront a helyzeten, de ilyenkor a tulajdonos is tudja, hogy ez nem ér annyit, mintha az utcában lenne minden? Mi az általános tapasztalat, ha alkura kerül a sor?
Ha adtam bármi új információt, ami segít, akkor szívesen veszem a további válaszokat.
Eszerint külterület, legelő.
Építeni ettől még elvileg lehet rá, csak megkötések vannak. Régebben az volt (nem tudom, változott-e), hogy a terület 3%-át lehet beépíteni. Vagyis egy 90 m2-es házat 3000 m2-es telekre lehet építeni. De ezt a területileg illetékes önkormányzatnál kéne megkérdezni, már csak azért is, mert a helyi építési szabályok is bekavarhatnak.
3+
A földkábel volt az olcsóbb megoldás.
Víz akkor egyszerű: hidroforral kiegészített szivattyú kell neked. utána be kell vizsgáltatni a vizet, aztán megmondják kell e a csírátlanító pluszba.
szennyvíz esetében legális újépítésnél vizzárt szennyvíztárolót kell építtetned amit át is kell vetetned. Enne költsége kb a fele, mint egy házi szennyvíztisztítónak. Előbbi esetében talajterhelési díjat is kell fizetni, septifossal szagtalaníthatod a kaki lét és ki tudod szivattyúzni a kertbe. Viszont 1-2 évente ki kell takaríttatnod a gödrödet.
Egy jó féle szennyvíztisztító rendszer kb 1,5 millió körül van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!