Mi a véleményetek erről?
Nem értem mi történik... Adott egy tetőtér ha jól értem, amit beszeretnél építeni. Oda hogy keveredik a 12-es gerenda? A tetőtérben nincsenek fogópárok? Nyilván vannak, máskülönben az úgy statikailag a katasztrófa kategóriája.
A fogópárok közeit 150-es táblás üveg/kőzetgyapottal meg kell tölteni, majd ennek a tetejére 100-as táblás üveg/kőzetgyapotot kell teríteni, így néz ki egy mennyezet szigetelés. Befejezni kicsit trükkös, de meglehet oldani.
A fogópárok képeznék a mennyezetet. Álmennyezetet úgy építesz, hogy a fogópárokra rögzítesz direktfüggesztőt, majd a direktfüggesztőbe mehet a CD profil, lehetőleg lézerrel egy magasságra állítva. A függőleges falak felé kell fusson a CD profil és a függőleges falakon UD profilba kell érkezzen. Ezeket egymástól 40cm-re kell elhelyezni. A párazárás vagy a CD profilra kerül, vagy a fogópárokra, ezt eldöntöd, melyik az egyszerűbb számodra. Ha a CD profilokra tennéd, akkor én úgy oldottam ezt meg, hogy a profilt áttöröltem hígítóval, (mert olajos) és kétoldalú ragasztóval felragasztottam rá a párazáró fóliát. Ferdefalak (olfalfal) úgy néz ki, hogy minimum a gerendaközökbe teszel 150-es táblás üveg/kőzetgyapotot és itt is alkalmazhatsz direktfüggesztőket mivel a gerendákban szinte biztos, hogy van pár mm-es eltérés, az is lehet, hogy ennél több. Ha pedig jót akarsz magadnak, akkor hosszú direktfüggesztőket használsz és nem csak a gerendaközökbe teszel szigetelést, hanem ezt még telibe megteríted 100-as szigeteléssel, majd így megy fel a direktfüggesztőkbe a profil és ez is - ha horizontálisan teszed - nyilván a falaknál UD profilba érkezik, ha vertikálisan, abban az esetben is szükséges UD profil, máskülönben megreped a falaknál a glettelés. Ha ez megvan, akkor erre az említett kétoldalú ragasztóval a párazárófólia jön, majd erre a gipszkarton. Amire okvetlen kell ügyelni, hogy a fólia egymásra legalább 5cm-t fedjen és össze kell ragasztani, ehhez kapható ragasztószalaggal. Így zár! Továbbá nyilvánvalóan a mennyezetet és a ferdefalat betakaró fóliát is össze kell ragasztani egymással, hogy valóban zárjon.
Ha azt szeretnéd, hogy a padlás járható legyen, akkor oda lehet tenni OSB-t, bár elég küzdelmes történet ez, én inkább javaslom, hogy deszkázzad. Ott megteheted azt, hogy lefektetsz pár (5x10-es pallót) amire majd felfekszik az OSB/deszka. A pallókat feltolhatod darabokban is, lényeg, hogy fogópártól fogópárig érjen az a darab. Feltolsz 2-3 darabot (vagy többet, attól függ mekkora felület). Elrendezed, (két széle, közepe) kitöltöd 100-as szigeteléssel, majd mehet rá az OSB/deszka, és így haladsz magadnak háttal a feljárónyílás felé. Ehhez kelletek ketten legalább, egyedül agyvérzés!
7,5x15 jobb választás, mert statikailag jobban terhelhető, 60 cm osztásköz bőven jó, és így a táblás szigetelést is bele tudod könnyen rakni.
25 mm Osb kellene, az már nem hullámzik, mikor mész rajta. Beépítéskor ez előny szerintem.
Alulról direktfüggesztőkre kell tenni a mennyezetet, mert ha ezt is rácsavarozod, egyszer hullámos lesz, a másik pedig hogy nagyokat fog ropogni és nyikorogni, nagyon gyakran.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!