Egy 85nm-es új tégla építésű ház fűtésrendszere mennyibe kerül ha gázcirkó, és mennyi lenne ha padlófűtés lenne? Mennyi a kettő közti különbség? Pest megyében,községben.
A padkófűtés kiépítési költsége +30-50% -al is több lehet mint egy hagyományos radiátoros rendszeré. És ne felejtsük el, bármilyen hiba esetén a javítás bonyolult a rendszer burkoltsága, rejtettsége miatt, míg radiátoros esetben a rendszer szem előtt van, könnyen hozzáférhető. Az meg csak parasztvakítás hogy a padlófűtéssel a fűtés olcsóbb, ez csak marketingduma, de nem igaz.
A fűtés az épület és a nyílászárók szigetelésével, vagy a hőfejlesztés megújuló energiával (pl. napelem) való kiegészítésével tehető költséghatékonyabbá.
Attól hogy te egy közönséges kazánhoz radiátorrendszer helyett padlófűtésű rendszert kötsz, nem fogsz fűtésköltséget nyerni, mondom ez parasztvakítás.
A tévhit valószinüleg két dologból is ered:
1.Gyakran egy régi radiátoros rendszert megszüntetnek, és padlófűtést építenek ki. Ekkor nyílvánvaló hogy kisebb lesz a fűtésszámla, hiszen a régi rendszer koszos, vizköves volt ami lerontotta a hőleadási jellemzőket. Az új rendszer meg tiszta. Ugyanez a fűtésköltség csökkenés jött volna létre egy új, korszerű radiátorrendszer beépítésével+radiátoronként szabályozó szelepekkel.
2.A padlófűtés kiépítését gyakran hőszivattyús rendszerrel és napelemes kiegészítéssel végzik. Nyilván ez olcsóbb egy hagyományos kazán esetén.
Látható tehát hogy a fűtésköltség csökkenés nem önmagában a padlófűtésű rendszerben keresendő, hanem abban hogy a hőfejlesztés hogyan, milyen módon történik.
Ha egy hőszivattyús megoldáshoz radiátorokat használsz, ez ugyanolyan jól lesz mint ha padlófűtés lenne radiátor helyett, hiszen a lényeg a hőszivattyú (vagy a napelem) nem pedig az hogy a csövek és a hőleadó elemek a falon van radiátorok formájában vagy el van rejtve a padlózatban. Nem tudom fölfogni, hogy mit nem lehet ezen érteni...
12 Miért állitasz teljes magabiztonsággal hülyeségeket??
A hőszivattyú cop értéke nagyon nagy mértékben füg a a szükséges előremenő hőmérséklettől. pl
Új épitésünél kb egyárban van padlofűtés és radiátor. A padlofütés és a plusz radiátor kőr miatt szükséges plusz szivattyú talán drágithat rajta. (nincs sok értelme radiátorokat szerelni a háloszobába. Több ezer lakást láttam csak padlófütéssel) (Felujitásoknál igaz hogy hihetetlen mértékben megdrágitja a padlofütés. Ott vissza kell bontanod az aljzat betont és teljesen új burkolatott csinálni. Régi épületnél pedig sok esetben nem is elegendő őnmagában a padlofütés.)
Hát hogy ki mit hogyan értelmez és hogyan próbál okos lenni az egy dolog.
A saját példámon tudom érzékeltetni a padlófűtést, mint téémakört :
102 m2 es könnyűszerkezetes ház, egy légtér (nincsenek válaszfalak sehol, csak egy WC van elkülönítve).
21é Vaillant turbo-zártkazán, rendszeresen tisztítva, jómagam csinálom. Egy váltószelepet kellett rajta cserélni (65e).
5 körös padlófűtéssel megy. A 20 év alatt télen 21-23 fok volt bent.
A folyómelegvíz 60 fokos, a fűtésvíz 40-42 fokos.
A gázszámláink a 20 éven keresztül átlag 20e Ft volt / hó.
Ennyi.
Jaa, villannyal főzünk, nem gázzal.
De ha korrekt a kivitelező akkor max 100-200e lehet csak a különbség.
És egy 2,4-2,6 kw os kazán bőven elég hozzá.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!