Egy 85nm-es új tégla építésű ház fűtésrendszere mennyibe kerül ha gázcirkó, és mennyi lenne ha padlófűtés lenne? Mennyi a kettő közti különbség? Pest megyében,községben.
Nincs igazán különbség az árában.
Ugye ugyanannyi hőt kell bevinni a házba. A hő meg gázból van. Nincsenek nagy kunsztok itt.
Gázcirkó:
Egy gázkazán amiben van szivattyú. Hogy azt radiátorra vagy padlófűtésre kötöd rá teljesen mindegy.
Padlófűtést javaslom, jobb a hatásfoka.
Manapság csak kondenzációs kazánt lehet kapni, vagy hőszivattyút.
A kondenzációs kazán a füsttel előmelegíti a visszamennő vizet. Minél hidegebb víz megy vissza annál jobb a hatásfoka. Padlófűtésnél alapból kvázi hideg víz kering a rendszerben.
Radiátornál túl kell méretezni a radiátorokat hogy ugyanúgy lehűljön a víz és ne bukd el a hatásfok 20%át. Egy régi zárt kazán kb 90% hatásfokkal működik, egy kondenzációs 110%.
Évi 300e forintos gázszámla esetén ez 60e forint különbség is lehet.
A padlófűtés további előnye, hogy kiválóan működik hőszivattyús rendszerekkel is.
A padlófűtés csak komfort meleget ad .Igazi meleget ettől nem fogsz érezni.
Elkészitése eléggé munka igényes,és drága is .Ennek a rendszernek külön keringtetője van,aminek szünet nélkül működni kell.Nem hülhet ki a padozat,mert az újra melegedése sok időbe telik.Ebbe a rendszerbe kb 38 fokos víz keringhet.Mégis mekkora meleget vársz ettől ?
Nem igaz hogy túl méretezett radiátorok kellenek.
1.A gázcirkó az egy fűtés előállítási módszer, a padlófűtés meg a lakáson belüli hőelostásnak egy módja, tehát nem lehet összehasonlítani a kettőt.
2.A padlófűtés csak parasztvakítás, attól mert nyugaton ez a divat még nem lesz olcsóbb. A padlófűtés pusztán egy hőelosztási lehetőség, azt befolyásolja hogy a hőleadás a térben hogyan van elosztva a lakáson belül, de a fűtésköltség nem ettől függ, hanem a hő előállításának a módjától, lásd 3.pont.
3. Tehát a kazántól, legyen az gázkazán, olajkazán, szén vagy fatüzelésű kazán, elektromos kazán vagy hőszivattyús elven működő megoldás akár napelemes rendszerrel kiegészítve vagy akármilyen hőfejlesztő berendezés.
Ezeket a hőfejlesztő eljárásokat kell összehasonlítani ahhoz hogy a költségekről beszélni tudjunk.
4. A hőelosztás módja, azaz hogy a kazán után te milyen rendszert kötsz be (radiátoros rendszer, padlófűtés, falfűtés, stb.) elsősorban a komfortérzetet befolyásolja. De! Miután a komfortérzet az egyéntől, annak életvitelétől függ, ezért nem is lehet egységesen komfortsorrendet felállítani.
5.A hő előállításának a módját sem mindig lehet egységesen pl. gazdaságossági sorrendbe tenni, komfortszempontokat is figyelembe véve az optimális megoldást az egyes módszerek együttes használata, kombinálása adja.
Radiátornak 65°C előremenő kell, padlófűtésnek 35°C. Nem kell egyetemi adjunktusnak lenni, hogy kitaláld melyik hőmérsékletet olcsóbb megtermelni a kazánnal. Ráadásul a kondenzációs kazán, csak ~50°C-ig kondenzál, felette pont olyan hatásfokkal működik, mint egy 40 éves FÉG.
Új és jól szigetelt házba csakis padlófűtés, aztán arra szabadon ráköthetsz bármilyen hőszivattyút vagy kondenzációs kazánt.
Úgy néz ki, a napelemmel megtámogatott fűtéseknek jó időre lőttek, tehát még fokozottabban igaz: tök mindegy mivel fűtesz (fa, gáz, villany stb), nincs olcsó energia. Csak a szigeteléssel lehet fűtési költséget spórolni.
Tehát óriási tévedés, amit egyesek állítanak:
"a fűtésköltség nem ettől függ, hanem a hő előállításának a módjától"
#5 Ennyi butaságot régen olvastam már, az alapvezető fizikai ismeretekkel sem vagy tisztában.
"Radiátornak 65°C előremenő kell, padlófűtésnek 35°C. Nem kell egyetemi adjunktusnak lenni, hogy kitaláld melyik hőmérsékletet olcsóbb megtermelni a kazánnal."
Elég szűklátókörűnek kell lenni annak állításához, hogy pusztán ettől az egy paramétertől függ a hőfejlesztés energiaköltsége...
Köszönöm a válaszokat, elnézést kérek, valóban kondenzációs kazánról van szó, én tévedtem. Meg nem is értek hozzá (nő volnék)...
Hogy érthető legyen azért tettem fel ezt a kérdést,mert a vállalkozó aki építi a hàzat,azt mondta:kicsit drágább lesz a fűtés,mert a nagy része padlófűtéses lesz(a 3 hálószobàba lesz csak radiátor),de nem sokkal.Szerintem azt se tudja mennyivel, én csak nem akarom hogy àtbaxxon..hogy körülbelül mennyi a különbség hogyha egyik,vagy másik lenne a beszerelésnek.Nem a későbbi fűtésszàmlàra lettem volna kíváncsi,meg nem is a kioktatàsra,hogy mit gondolok melyik a jobb,stb.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!