Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Szomszédtól minimális építési...

Szomszédtól minimális építési távolság?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szomszéd felől szeretnék egy garázst építeni, van 3,95 méter helyem. Bár nézelődtem neten, sehol nem találtam vonatkozó jogszabályt, csak hogy 60-80 cm, volt ahol azt írták, nem is kell elhagyni.

Egyébként rendkívül szűk telekről van szó (13,8 méter széles), az utcában sok helyen építettek így, 60-80cm távolságokkal. A térképen szerepel egyébként itt épület, majdnem ugyanakkora mint amit én akarok építeni (kb 50cm-el kisebb szélességgel, de azt lebontottam, mert életveszélyes volt. Gyakorlatilag ennek a helyére menne.

Szomszéd azt mondta egyébként, építsem nyugodtan, csak ők pont adják el az ingatlanjukat..



2022. júl. 25. 01:56
 1/7 anonim ***** válasza:
33%

Ha egy métert hagysz ki, még isten se fog belekötni. Gondolj bele, ha bármilyen felújítás lesz a szomszédban amit csak felőled tudnak megcsinálni, akkor kell hogy elférjen állvány vagy létra.

Én egy mobil garázst tervezek közel fél méterre a szomszédtól, de ha útban lesz akkor fogom és arrébb rakom.

2022. júl. 25. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát az egy méter elhagyásával az a baj, hogy belterre úgy maradna kb 270 cm ami igencsak szűkös.

Egyébként ott már abszolút nincs szomszédnak semmi, eléggé hátul van, csak melléképület,csibeól, amit valószínűleg szigetelni sosem fog.

2022. júl. 25. 06:57
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A helyi építési szabályzatot kell megnézni, mert minden településre más érvényes. Egyébként ha a ház a telekhatárra épült, akkor a garázs is épülhet oda.

Melyik településről van szó?

2022. júl. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%

A helyi építési szabályzat mondja meg mit és hogy lehet. Anyósoméknál a szomszéd ház telekhatárra épül, anyósék garázsa pedig közvetlen mellé, tehát rá a szomszéd ház falára.

Ott engedélyezve van az ilyesmi, de van, ahol mások a szabályok.

Még egyes városrészek között is lehet eltérés a szabályokban.

2022. júl. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Dunaföldvár, a szomszéd haza telek határra (oldalhatár) épült.

Köszönöm a válaszokat

2022. júl. 25. 14:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Nyugodtan építsed a lebontott helyere,az már úgy is ott van a telek rajzán.

A mobil garázsokhoz meg semmilyen engedély nem kell.

Van aki a telek határra épül,mert a tető 60cm re átnyúlhat a szomszédhoz.

2022. júl. 25. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az úgynevezett mobil garázsra is kell engedély ha Bruttó 100m3-nél nagyobb (4,5m gerincmagasság is fontos, lapostetőnél 3,5m)!!!

Ez csak egy duma, hogy mobil. Azért mondják, hogy el lehessen adni. Akkor mobil ha van kereke, ha teret határol körbe az már építmény!

Bele kell férnie a beépítési százalékba, és építési helyen belül kell hogy legyen. A beépítési szabályokról a tájékoztatást a polgármesternek kell adnia jogszabályilag. (Lehet hogy kiadja az illetékes főépítésznek- Helyrajzi szám alapján megmondják)

2022. júl. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!