Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Van kilátás arra hogy a közel...

Van kilátás arra hogy a közel jövőben csökkennek az építkezés anyag árak?

Figyelt kérdés

Lassan 8 éve gyűjtünk az álom lakasunkra, mivel jó magam is építkezésben dolgozom így sok. Mindent magamnak meg tudok csinálni idén fogtunk volna neki sajnos nem éltünk az állami támogatásokkal, és mksg az árak olyan mértékben föl mentek hog hogy ami 1 éve még volt tervezve illetve számolva mara már messze nme elég


Így egyelőre szünetelni fogjuk A projektet 😬



#Epitkezesi
2022. ápr. 23. 23:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs.
2022. ápr. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne viccelj már. Amióta élek, még nem volt olyan, hogy bárminek az ára csökkent volna. Felejtsd el. A gazdaság nem így működik. Amiben bízni kell az a bérek emelkedése és hogy utoléri az inflációt.
2022. ápr. 24. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Először covid, most háború, utána megint valami, nem fognak. Örülj, ha nem nőnek egy darabig.
2022. ápr. 24. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Sokaktól hallom azt a dumát, hogy hát majd idén, évvégén megszűnik az otthonfelújítási támogatás (a CSOK is egyébként), és akkor majd "jó idő" lesz, mert ezt az áremelkedést az otthonfelújítási és a CSOK okozta... miközben alig-alig van olyan ép.ipari anyag, amit mi gyártunk! Amit a magyarok gyártanak, az a cementalapú zsákos anyagok egy része és a tetőcserép! Ezen felül amit gyártunk, azt mi külföldre visszük és ide pedig behozzuk az annál olcsóbbat.

Ebben a felállásban hogy lesz olcsóbb bármi is? Szóval a 10M lakosú Magyarországon ha nincs akkora kereslet az ép.ipari anyagokra jövőre, mint idén, akkor minimum egész Európának gyártó külföldi és hazai cégek ezt nagyon megfogják érezni és olcsóbban adják majd a termékeiket? Ennek van realitása?

Mert hogy az ár gyártói oldalon dől el, nem a tűzépen, az ép.ipari anyagokat árusító cégek egymással versenyeznek, nincs egy közös megegyezés, hogy hallod, Te se add olcsóbban, Én sem adom és így jó mindkettőnknek! Globális probléma az irdatlan áremelkedés, csak hogy azt mennyire érzed a bőrödön, na abban vannak erős különbségek országok között! Azaz egyetértek a 2. válaszolóval, az árcsökkenésre nem kell várni, olyan nem fog történni, bérek emelésével meg elméleti síkon leküzdhető ez, azonban a bérek emelése az erősen beleszól az ép.ipari anyagok árképzésébe is, hisz drágul a gyártás!

Egy biztos, hogy pénzen rajta ülni, azt nem szabad!!! A pénzt mindig be kell fektetni! Azaz szüneteltetni nem szabad a projectet, semmikép! A lakást okvetlen meg kell venni, és ha jól értem felújításra szoruló lakást kerestek, a vásárlást követően folyamatosan ebbe kell pumpálni a félre tett pénzt. Ha ép.iparban dolgozol gyak. bármit megtudsz csinálni, én is ép.iparban dolgozom, olyan feladat még nem állt elő, amit ne tudtam volna megoldani, hisz látjuk mit hogyan csinálnak szakmánktól eltérő ép.ipari szakmában dolgozók, akaratlanul is elsajátítod. Ha nekiállsz minden feladatnak egymagad, mire megvan egy feladat, addigra összejött annyi pénz, hogy kezdheted a másikat! Én ezt javaslom, hogy csináld így!

Miért nem tudtak a támogatásokkal élni?

2022. ápr. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a 4 nek a választ 👍😁

Én csak arra gondoltam hogy ha még nézzük a covid alatt nagyon meg nőtt a kereslet és épp úgy a covid miatt esett s kínálat mert nem volt aki dolgozzon. Mosta háború illetve olaj gáz árak növekedése csak fokozta a dolgokat, mivel energia kell minden építő anyag elő allitasahoz. És ha 5x többe kerül a gáz akkor ezt a terméken is meg érezzük.

Én abban reménykedek hogy ha háborúnak vége lesz normalizalodik az energia krízis és valamennyit vissza megy korrigál az ár.

2022. ápr. 24. 08:07
 6/6 anonim ***** válasza:
Anyagárak nem fognak csökkenni, nincs miért/mire, ahogy #4 is megfogalmazta. A munkadíj sem valószínű, mert kevés a jó szakember, és egyre kevesebb lesz.
2022. ápr. 24. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!