Lakhatási engedélyhez melyik megújuló energiaforrás a leg jobb?
Energetikai leírásban Kondenzációs kazán van tervezve 2kw napelemmel.(nagyon nem szeretném a tetőt napelemmel elcsúnyítani)
Legtöbb embernek gázkazánja van. Gondolom nem egy rossz irány, viszont kell mellé 20% megújuló, ami az én esetembe 12.6kw.
Én a leg egyszerűbb megoldást keresem.
Működhet az, hogy veszek egy olyan kis 100-200ezer forintos vaskályhát, ami megtud felelni ennek a követelményenk? Mert ezt gondolnám a leg olcsóbb megoldásnak. Vagy esetleg Klíma?
Érdemes lehet esetleg hőszivattyu?(A későbbiekbe minden esetbe legalább 2 klímánk lenne)
Esetleg valami kiskapu?
kiváncsi lennék, ki hogyan tud megfelelni ennek a követelmények.
vaskályha és klíma, az asztán a nagyon megújuló energetikával működő főtés :D
Nagyon költséges megoldás, de van már napelem cserép formátumba is, így nem "csúnyítja" el az alap tetőt- max sötét cserép.
Ha kertes ház és nem használjátok a kertet, akkor oda is telepíthető napelem. (tanya esetében elterjedt megoldás).
egyértelmű a hőszivattyús klíma. Nem olcsó a jobbfajta, de megéri.
Mi Gree klímát szereltettünk fel, 10 év garival. Csodálatosan működik. Persze létezik igazi megújuló energiából nyert hűtés-fűtés, az egyik ásott kút már megvan, de leálltunk vele, marad a levegős.
Jó, hát ez pont akkora bölcsesség, mint hogy nem érdemes kis autóra költeni, mert annak is pont ugyanolyan drága az autópályamatrica, mint a nagynak. Ha így nézzük az egész lakossági napelem dologra rá lehet mondani, hogy hülyeség, mert fajlagosan kétszer-háromszor annyiért épül egy kWh kapacitás, mint egy szolár erőműben,
-de azt egyrészt nem fogod tudni elszámolni a saját házad megújuló energiahányadának, ha a falu határában Mészáros Lőrinc épít egy napelem parkot,
-másrészt pont az a lényege az egésznek, hogy decentralizálódjon az energiatermelés. Fűteni sem éri meg kicsiben, még sem lehet átkapcsolni minden települést távfűtésre.
Attól, hogy egy 2 kW teljesítményű inverter nem fele annyiba kerül, mint egy 4 kW-os, hanem mondjuk 2/3 áron megy, még nem jelenti azt, hogy ez semmilyen körülmények közt ne lehetne haszna, hiszen a villamosenergia szolgáltató pont úgy számolja el az átvételi árat, hogy mindenki akkorát építsen amekkorára szüksége van, de lehetőleg semmivel se nagyobbat. A saját áramszükségleten túli for-profit termelést gyakorlatilag bünteti a rendszer, ezért megtérülés szempontjából épp a 8-10-12 kWh-s házi napelem rendszerek számítanak pénzkidobásnak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!