Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Lakhatási engedélyhez melyik...

Lakhatási engedélyhez melyik megújuló energiaforrás a leg jobb?

Figyelt kérdés

Energetikai leírásban Kondenzációs kazán van tervezve 2kw napelemmel.(nagyon nem szeretném a tetőt napelemmel elcsúnyítani)

Legtöbb embernek gázkazánja van. Gondolom nem egy rossz irány, viszont kell mellé 20% megújuló, ami az én esetembe 12.6kw.

Én a leg egyszerűbb megoldást keresem.

Működhet az, hogy veszek egy olyan kis 100-200ezer forintos vaskályhát, ami megtud felelni ennek a követelményenk? Mert ezt gondolnám a leg olcsóbb megoldásnak. Vagy esetleg Klíma?

Érdemes lehet esetleg hőszivattyu?(A későbbiekbe minden esetbe legalább 2 klímánk lenne)

Esetleg valami kiskapu?

kiváncsi lennék, ki hogyan tud megfelelni ennek a követelmények.


2022. jan. 13. 19:43
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

vaskályha és klíma, az asztán a nagyon megújuló energetikával működő főtés :D

Nagyon költséges megoldás, de van már napelem cserép formátumba is, így nem "csúnyítja" el az alap tetőt- max sötét cserép.

Ha kertes ház és nem használjátok a kertet, akkor oda is telepíthető napelem. (tanya esetében elterjedt megoldás).

2022. jan. 13. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

egyértelmű a hőszivattyús klíma. Nem olcsó a jobbfajta, de megéri.

Mi Gree klímát szereltettünk fel, 10 év garival. Csodálatosan működik. Persze létezik igazi megújuló energiából nyert hűtés-fűtés, az egyik ásott kút már megvan, de leálltunk vele, marad a levegős.

2022. jan. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
#1: a fafűtés megújulónak számít, vegülis napenergia, csak kicsot füstöl :))
2022. jan. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
Kicsi szines papírlapok amiken számok, képek és emberek arcmása látható.
2022. jan. 13. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Valentino BROssi ***** válasza:
Nem kötelező a napelemet a tetőre ültetni - lehet melléképületre, terasztetőre, lugasra, kocsibeállóra, előtetőre, földsáncra, kerti kemencére, fás kamrára, korlátra, árnyékolóra, üvegházra, sziklakertbe, gyümölcsösbe, gabion hálóra, támfalra, kerti tó fölé, homlokzatra vagy külön napelem-állványra is rakni. Az ács is örülni fog, hogy nem furkálják szét a napelemesek a munkáját meg a villanyszerelő is, hogy nem kell sok méter magasban egy meredek tetőn dolgoznia. 2 kW az 6-8 darab tábla - úgy eltűnik egy közepes lakóingatlan kertjében, hogy észre sem veszed. Pár %-ot (évi 5-10.000 forintot) vesztesz a hatásfokból - de még az sem biztos, hisz ha még nincs megtervezve az ingatlan végső beépítése akkor lehet, hogy egyszerűbb dolga lesz mással az építésznek, ha nem kell eleve tetőre szerelt napelemekkel kalkulálnia, tájolhat más prioritások szerint.
2022. jan. 14. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekünk kondenzációs kazánnal plusz egy fatüzelésű kis kandallóval (vagy inkább csak kályha) a nappaliban megfelel az épület. Mondjuk, hogy ebben mi az újítás, azt ne kérdezzétek, de én megmondtam a tervezőnek, hogy nem akarok 4-5M-t hőszivattyúra költeni.
2022. jan. 14. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Kicsit utánajártam a napelemes dolognak, és azt mondják, hogy mivel ugyan úgy invertert kell venni 6 panelhez is mint 16 hoz, ezért hülyeség lenne kicsibe gondolkodni, mivel a tábla már nem akkor tétel.
2022. jan. 14. 07:14
 8/8 Valentino BROssi ***** válasza:

Jó, hát ez pont akkora bölcsesség, mint hogy nem érdemes kis autóra költeni, mert annak is pont ugyanolyan drága az autópályamatrica, mint a nagynak. Ha így nézzük az egész lakossági napelem dologra rá lehet mondani, hogy hülyeség, mert fajlagosan kétszer-háromszor annyiért épül egy kWh kapacitás, mint egy szolár erőműben,

-de azt egyrészt nem fogod tudni elszámolni a saját házad megújuló energiahányadának, ha a falu határában Mészáros Lőrinc épít egy napelem parkot,

-másrészt pont az a lényege az egésznek, hogy decentralizálódjon az energiatermelés. Fűteni sem éri meg kicsiben, még sem lehet átkapcsolni minden települést távfűtésre.

Attól, hogy egy 2 kW teljesítményű inverter nem fele annyiba kerül, mint egy 4 kW-os, hanem mondjuk 2/3 áron megy, még nem jelenti azt, hogy ez semmilyen körülmények közt ne lehetne haszna, hiszen a villamosenergia szolgáltató pont úgy számolja el az átvételi árat, hogy mindenki akkorát építsen amekkorára szüksége van, de lehetőleg semmivel se nagyobbat. A saját áramszükségleten túli for-profit termelést gyakorlatilag bünteti a rendszer, ezért megtérülés szempontjából épp a 8-10-12 kWh-s házi napelem rendszerek számítanak pénzkidobásnak.

2022. jan. 14. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!