Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » 40 méterre szeretném elvinni...

40 méterre szeretném elvinni az áramot, mekkora ármérőjű kábelt vállaszak?

Figyelt kérdés

3 fázisom van (3x 25a) villanyszerelő a ház sarkánál egy kötödobozba kiállt nekem 3 fázissal és a 0val mind 3 fázisnak rakot a házon belül egy külön biztosítekot.

A kötődobozba így ugye van 4 kábelem (+ a föld) a négy kábel 1 cm átmeröjű szóvel elég bitang :)

Kérdés hogy mekkora kábellal induljak el hátrafelé

Kb 10 méterre a háztól lesz egy garázs majd egyszer, 40-45 méterre van egy fúrott kút ide csak as zivatyúnak és pár lámpának kell kiálljak, illetve lesz még kb 20 méterre egy tároló mekkora kábelel álljak ki az egyes helyekhez?


2022. jan. 10. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:
31%
A garázsig vidd el a 3 fázist 2,5-össel, a kúthoz már elég lesz egy fázis is másfelessel.
2022. jan. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ok így gondoltam nagyából én is :)
2022. jan. 10. 20:43
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi
2022. jan. 10. 20:43
 4/5 anonim ***** válasza:
50%

ahogy az előttem szóló írja: a garázsig 5x2,5-ös, a távolabbi helyre(kb 50m) 3 x2,5-ös..sok minndenre kell tervezni..a távolabbi helyen egyszer eszedbe jut villany-láncfűrészt használni, nagyobb elektromos fűnyírót, vagy villany rotációs kapát, stb..


Azért nem kell 4(5)x4-es, ,ert soha nem lesz egy időben használva több fogyasztó, talán ha 2,5 kW lesz összesen. A feszültségesés miatt kell a vastagabb, ráadásul nem tudni, a ház milyen távolról kapja a betápot..


Azt ne feledd, hogy mindenképpen kell FI relé.

2022. jan. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
34%

Mekkora biztosítékot rakott a villanyszerelő a saroknál lévő vezetékek biztosítására?

Mekkora a várható teljesítmény igény a tervezett garázsban?

40m hosszú 1,5mm² réz vezetéken mindössze egy 800W-os szivattú üzemeltethető.

2022. jan. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!