Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyit kérnek felétek a...

Mennyit kérnek felétek a kőművesek a ház külső hőszigetelésért m2 ként ?

Figyelt kérdés
Minden anyagot a tulaj bíztosit.

#10 cm es hőszigetelő,külső vakolat
2021. nov. 9. 20:08
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
86%

Most végeztek.

4000 a szigetelés 2500 a színezés Szolnok megye

2021. nov. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Ha nem kell állványozni, akkor 6000-7000ft/m2 között csinálják, ha nem szar a fal. Ha sokat kell vele dolgozni, nincs függőben, nem egyenes és síkba kell hozni, akkor a 10000ft/m2 is lehetséges.

A nővéreméknél a ház alja és teteje között 4cm különbség volt, alul 8cm, felül 12cm szigetelés ment rá. A sarkoknál 4cm hiba volt benne, sokat kellett mérni és csiszolni mire szép lett, de jó munkát végeztek.

2021. nov. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
12 voltam......amit írtam az min 2vakolással, de ahol szükséges ott 3 vakolással. Láttam már olyat, ahol egyszer behúzták a hálót és színeztek is rá másnap, mondván megcsiszolták a felületet, de ez csak akkor megy ha újonnan épült fal és teljesen egyenes. Régi házaknál ez nagyon ritkán adott, ott mindig trükközni kell.
2021. nov. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
30%

Szigeteltem már. Mi lesz, ha 10méteren benne marad a 4cm? Semmi.

Sőt, ez csak addig probléma amíg megegyeznek az árban. :D


Akik m2 ben számolnak azoktól kérdezem. Mennyire jön ki az órabér?

Mert józan ember azt gondolná, hogy van 1 bizonyos órabérük és a fal minőségéből megtippelik hány óra munka és összeszorozzák.


De úgy tűnik az ár attól függ mennyi pénze van az embernek.


Ja, és hogy a vállalkozónak sok az adója, az 20 éves duma. Azóta van kata.

50ezer, ha még az autó fenntartást is számolunk, amit itt csak arra használ, hogy odamenjen, úgy is 300-400ezer marad tisztán. És még mindig egy segédmunkásról beszélünk.


Mielőtt jönnének, hogy drága az állvány, mérőszalag ..., hát nem, lehet bérelni.

És már abban a korban vagyunk, hogy ha valaki dolgozni akar, annak bizony be kell fektetni mérőszalagba, meg egy fúróba.


Szerintem két nyugdíjas 2 hét alatt végez bármilyen házzal.

Attól hogy valami drága még lehet kókány, sőt, ha a mester úgy állít oda, hogy őt nem lehet kritizálni, abból csak kókányolás lesz, mert minél gyorsabban be akarja fejezni a fix összegért.

2021. nov. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a válasz,és mindenkinek zöldet nyomtam.
2021. nov. 12. 16:42
 16/21 anonim ***** válasza:
58%

"Ja, és hogy a vállalkozónak sok az adója, az 20 éves duma. "


Akkor sem fogom olcsóbban szigetelni mert te kiszámoltad. Abban mi a jó hogy a végére mínuszba jövök ki? Semmi értelme nem lenne. Nekem is előadják hogy így meg úgy túl drága, de nem érdekel, vagy megrendeli vagy nem. Szerintem a legnagyobb proliság a tételes árajánlatból egy tételt kiszúrni hogy szerinte az túl drága. Akkor meg mondom hogy oké, azt csökkentsük, de a másik tételeket akkor emeljük fel piaci árra. Enyém a felelősség és a kockázat, aki emiatt sajnálja tőlem a pénzt az fagyjon halálra a szigeteletlen házába.

2021. nov. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Én nem akartam itt vitákat nyitni.Házat sem szigetelte az ember 2-3 évente,hogy képbe legyen akkor mennyi is volt. Mindennek iszonyatosan megy az ára felfelé.Nem tudnék egy olyan szakmát mondani,amire ki lehet mondani,na ez tényleg nem drága.Akik könnyedén viszik haza a 800 ezer körülit,azok kevésbé foglalkoznak ezzel.

Még egyszer köszönöm a hozzá szólásokat.

2021. nov. 12. 17:23
 18/21 anonim válasza:
Már kiírtam egy helyre, de ide is leírom én Zala megyében kértem 5 árajánlatot. Nekünk egy régi építésű kistömör tégla 25 cm-es házunk van. 10 CM EPS-t rakunk fel, és 4 cm XPS. És kértem árajánlatokat és 9.000-13.000 Ft/m2 árat adtak meg. Az anyag ára mivel csak a felét csináljuk egyelőre 320.000 Ft az 50 m2, de ebbe nincsen benne a vakolat alapozó és a színes vékonyvakolat. Austrotherm EPS és XPS lesz felrakva. A másik felét 1-2 hónappal később. De nem vagyok hajlandó ennyi munkadíjat kifizetni...
2022. febr. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ ,én is Zalából érdeklődtem.
2022. febr. 18. 20:34
 20/21 anonim válasza:

Azóta le lett szigetelve a ház, vagy még csak tervezi? Én 2 hét múlva fogom elkezdeni. Feleségem és én fogjuk meg csinálni. Előtte egy nyári konyhát csináltunk meg, (ami kb. 15 m2 volt, olyan 3-4 nap alatt meg lett . Lehet kicsit sok időnek tűnik, de ez az első ilyen, amit csináltunk.) hogy mégis hogyan megy. És elég jóra sikerült, nincs kivetnivaló benne. Én azt mondom, akinek van kapacitása, és lát magában egy kis kreativitást nyugodtan elkezdheti magának is. Nagyon sokat lehet spórolni. Minden szerszámot megvettünk, ami kell. Sok videót néztem meg és olvastam a hőszigetelésről. Itt van pár kiadvány:

- MÉVSZ irányelv, -EJOT dübel 1x1, -LASSELSBERGER - KNAUF - Építő megoldások- Hőszigetelési csomóponti kiadvány. Köszönöm, hogy elolvasta.

2022. febr. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!