Kötőanyag nélküli téglafal lehetséges?
Arra gondoltam, hogy habarcs nélkül építenék házat 44-es vagy 50-es N+F téglából. Vajon elég stabil lenne?
Sarkoknál, éleknél még 5x10-es pallóval "merevíteném", 5cm vastagságú közetgyapottal szigetelném, a végén pedig OSB-lappal fedném be kívül is belül is.
Szerintem a pallók meg az OSB-lapot tartó merevítés összefogja az egészet (természetesen a téglák is kötésben lennének, meg a nút-féder is fogná)
Hogy mi az értelme, nem tudom, de nekem valahogy jó érzés lenne, ha szétszedhető és átszállítható lenne máshová, ha nem tetszik egy hely. És mindezt egyénileg meg tudnám csinálni.
Annyi még felmerült, hogy nyilván nem árt ha tökéletesen sima alapra kerülne ez a "téglarakás", mert habarcs használata esetén beleül a tégla a habarcsba, de itt csak egymáson lennének. De feltételezem, hogy attól még nem törik el a tégla, ha egy 2-3mm-es kavics alákerül. Vagy esetleg minden 3-4 sor közé raknék deszkákat, amik biztosítanák a sík felületet.
A tető más kérdés. Ha nincs rögzítve rendesen csak odatéve, akkor inkább laposabb tetőszerkezet kéne, ami jobban fekszik és nem dől el.
Alapvetően keresztgerendás parasztházat képzeltem el, de ott meg a tető dőlésszöge, formája korlátozott (45 fokos egyenlőszárú háromszög, vagy szabályos háromszög alak). Gondoltam, hogy a padlástérben lenne a hálótér, ami tényleg csak az alvásra szolgálna.
Klasszikus parasztház elrendezést képzeltem el, ahol a belső szélesség kb. 4m, a külső kb. 5m.
Kivitelezhető ez vajon? És elég stabil lehet?
A fejlesztők megadták az építés módját, felhasználását, ami nem habarcs nélküli.
A nút féder amúgy sem arra való.
Ezen kár gondolkodnod.
De fejlesztettek habarcs nélkülit már régen.
Ha megken minden szereplőt az engedélyeztetés során, meghamisítja az építési jegyzőkönyveket is pl. hamis fotókkal és videókkal, akkor működhet a történet.
Kérdező a merevítés alatt azt érted, hogy építesz egy gerenda és padlóházat, majd a padlók+osb lapok közötti részt kitöltöd a téglákkal???
3-nak:
ez is egy megközelítése a dolognak, erre is gondoltam már. És ez lett volna az egyik elképzelés.
De úgy gondoltam, hogy a téglák tartanák a terhet (a tetőt), a gerendák és pallók meg összetartanák a téglákat pusztán azért, hogy a téglák egymáson ne csússzanak el és ne dőljenek ki a falak.
Többieknek:
nem érdekel az engedélyezés, nem szempont, nem akarnám lakóházzá nyilvánít(tat)ni. Felőlem a megnevezése lehetne akár téglarakás is.
Az emberek laknak földbe vájt házban is, arra sincs szabvány.
Az áramot egy villanyoszlopra szerelt villanyórából is át tudom vezetni, a vízellátáshoz meg a vízóra után senkinek semmi köze. Gázfűtés nyilván nem lehet, de falra szerelt infrapanelekkel is fűthetek, az sem engedélyköteles.
A kérdésem egyébként nem a jogi részére vonatkozott, hanem a fizikai megvalósításra. A nút-féder szerintem arra jó, hogy a téglák azáltal egymásba kapaszkodnak.
Fizikai (statikai) szempontból meg úgy tudom megközelíteni a kérdést, hogy egymásra rakok 10 sor téglát (kötésben) és az vajon mennyire stabil magában, illetve úgy, ha kicsit össze is fogom valamivel, és ezt az egészet úgy, hogy nem csak egy sík fal, hanem kanyarodik is.
Ha én veszek sok raklap téglát és lerakom szorosan egymás mellé őket olyan elrendezésben, hogy bekerítsenek egy területet, majd az egészet OSB-lapokkal "körbecsomagolom", majd lefedem valamivel, akkor az mi?
"Ha én veszek sok raklap téglát és lerakom szorosan egymás mellé őket olyan elrendezésben, hogy bekerítsenek egy területet, majd az egészet OSB-lapokkal "körbecsomagolom", majd lefedem valamivel, akkor az mi?"
Felénk ezt hívják pénzégetésnek.
A nút féder nem szoros, rögzítést ad. A szerepe, hogy hosszabb legyen és kacskaringós a levegő útja; a jobb hőszigeteléshez találták ki.
Máskülönben úgylátom, határozott elképzelésed van, és bizonygatod minden ellenére a jóságát. Így, felesleges volt mindezt megkérdezned.
Mennyire stabil ha összebarkácsolsz valamit? Kiderül.
7-nek és 8-nak:
1. ha összeragasztom malterral, akkor az már úgy marad, szétszedni már nem olyan egyszerű.
2. nem vagyok kőműves, nem akarnám rosszul csinálni, szakembert megfizetni nem tudnék.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!