Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mely anyagokkal, vagy megoldás...

Mely anyagokkal, vagy megoldásokkal lehet ilyen (földtől 3 m magasságig) hegyesszögben felfelé ÍVELT teherviselő oldalfalú kis építményt felépíteni? Példa-fényképek lent! (Fa lenne a legolcsóbb gondolom, de az nyaranta recseg-ropog a nap hatására.)

Figyelt kérdés

Amint a földszinttől három méter magasságig induló (talajszinthez viszonyítva 75-80 fokos szögben) döntött/ívelt teherviselő fal élérte a három méter magasságban található födémet, ott megáll ez az enyhén megdöntött falazat, és értelemszerűen onnantól már csak a (talajszinthez viszonyítva) földszinttel párhuzamos hétköznapi födém húzódna (a három méteres magasságban).


Magától értetődően a külső falazat a talajszinthez képest NEM a megszokott 90 fokos szögben épülne fel, hanem (mint ahogy az alábbi fényképeken látszik) 75-80 fokos szögben, vagyis enyhén befelé a szoba felé bedöntve.


Fontos, hogy e befelé enyhén ívelő falazatot bent a helységben semmiféle oszlop, vagy dúcolás nem tarthatja!


Úgy kell elképzelni, mint egy négy oldalú sátrat (aminek lapos a teteje a három méteres magasságban), csak nem ruhaanyagból, vagy nem műszálakból fog állni, hanem "fix" falazata lesz. Enyhén befelé ívelten (azaz a megszokott 90 fokos falakhoz képest kevésbé megdöntve, mint a fényképeken - melyek csupán az ívelt falazatra példák).

A sátrak (többségének) közepén sincs oszlop, sem a széleiken dúcolás, ugyanígy itt sem lehet bent!


Itt pedig a döntött falazatot szemléltető példa-fényképek és két ábra:


A = Földszint

C = Födém

B = 75-80 fokban befelé dőlő falak (ahogy kértem, bent sehol sem kitámasztva)

M = 3 méteres magasság


[link]


[link]


Ilyen, lásd alább, meredek (legalább 75-80 fokos) szögben a homlokzat falait befelé döntve, hogy még éppen ne legyen túl instabil:


[link]


[link]


[link]


A földszint pedig legyen az egyszerűség kedvéért 7x7 méter, a födém pedig ahogy írtam 3 méteres magasságban kezdődjön.


(Esetleg, ha minimális kitámasztás mindenképp szükséges bentre, akkor az a földszinttől legfeljebb 80-90 cm-es magasságig nyúljon, vagyis az épület magasságának harmadáig.)


Köszönöm, ha segítségemre leszel a megfelelő technikák és tömör anyagok (nem vásznak, sem nem vékony műanyagok, melyeket egy vihar könnyedén megtépáz) kiválasztásában! Hálásan köszönök minden használható segítséget!



2021. aug. 26. 21:35
 1/5 anonim ***** válasza:
??????
2021. aug. 27. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hiába kérdőjelezel feleslegesen, ennyire a legkisebb részletekbe is teljesen belemenően, semmit, még a legkisebb apróságot sem kihagyva, minden részlete alaposan kitérően, nem lehet precízebben egy témát körülírni!
2021. aug. 27. 10:57
 3/5 A kérdező kommentje:
De ott vannak az (oldalnézeti) ábrák és a fényképek is, melyek PONT az elképzelést segítik!
2021. aug. 27. 10:58
 4/5 anonim ***** válasza:
Acél U profilból csavarozva, hegesztve?
2021. aug. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mivel a ferde fal külpontos, hajlítás van benne, ezért falazott szerkezet nem lehet. Mindenképp valami acél erősítés kell. Ez lehet acél tartószerkezet, rajta szendvicspanelekkel, lehet vasbeton, összvérszerkezet, de még faszerkezet is. A lényeg, hogy méretezni kell mindegyiket, és valószínűleg a hajlítás lesz a mértékadó igénybevétel mindegyiknél.
2021. szept. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!