Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » 15x15-s fenyőgerenda helyett...

15x15-s fenyőgerenda helyett alternatíva?

Figyelt kérdés

Ugye igen problémás ma beszerezni ilyen árut, főleg 8 méteres kivitelben.


Az lenne a kérdésem hozzáértő személytől, hogy esetleg vasalt betonnal ki lehetne-e váltani ezeket az elemeket?


I gerendával biztosan, de az kb +70% költség a jelenlegi árakon és olyan megoldáson gondolkozom, hogy azért ne keljen Bill Gates-től kölcsön kérni.


Gondolkoztunk még sima faoszlopon is, de szerintem az nem alkalmas nyíró igénybevételre, tehát az kuka.


Bármilyen más alternatívát elfogadnék.


Köszönöm szépen.


2021. jún. 30. 16:27
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Amennyiben rossz a kategória kérlek jelezzétek, de gondolom itt inkább előfordul olyan ember, aki ezekben a számításokban járatos és akár tanultak is alternatívát ilyen esetre.
2021. jún. 30. 16:29
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem ártana, ha leírnád, konkrétan hová és mire akarnád használni!
2021. jún. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Bocsánat, igaz azt kifelejtettem.

Nem egészen az én problémám, de ha minden igaz a tetöszerkezet kialakításához kéne.

2021. jún. 30. 17:54
 4/11 A kérdező kommentje:
Ja igen és cserép menne rá, ha konkrét adatokra is szükség van(méretek, cserép típus és súly azt csak péntekre tudok szerezni, de írjatok ha kell és megszerzem)
2021. jún. 30. 17:56
 5/11 anonim ***** válasza:

"Gondolkoztunk még sima faoszlopon is, de szerintem az nem alkalmas nyíró igénybevételre, tehát az kuka."


A fa gerenda és a fa oszlop miben más a te értelmezésedben?

2021. jún. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

5# kapásból más árkategória és látszik is rajtuk, hogy tele vannak sokszor hosszirányú repedésekkel.


Értesz hozzá hozzá és úgy gondolod, hogy tényleg ugyan úgy bírja a nyíró igénybevételt?

2021. jún. 30. 21:27
 7/11 anonim ***** válasza:
#6: Egy gerendát sem láttam még nyíró igénybevételtől tönkremenni. Inkább a hajlítás a mérvadó.
2021. jún. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

Cserép helyett elgondolkodnék a cserepes lemezen, melynek a súlya csak a töredéke a cserépnek.

Felénk sok házra már ez kerül.

2021. júl. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
91%

Vasbeton gerendából még mindig drágább tetőt építeni. De tegyük fel, te nagyon precízen kikevered, kiöntöd, vibrálod, vasalod, mivel fogod összekapcsolni őket a csomópontokban?


A cserepes lemez jó cucc, de baromira nem a fedés terheli a tetőt, hanem a hó és a szél.

2021. júl. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
90%

Elöször is egy épület készítésénél nem egy föelemen akarnék spórolni, mert adott esetben az olcsóbb anyag miatt összeomlik az egész.

Másodszor a cserepes lemez tipikusan az a dolog, hogy nem baj, ha nem jó meg gagyi, csak ne kerüljön sokba.

Régebben az afrikai nyomodnegyedekben voltak bádoggal borítva a bádogkunyhók, és ez azóta sem lett jobb minöség.

2021. júl. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!