Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Telek vasarlas elott allunk,...

Telek vasarlas elott allunk, nincs semmilyen kozmu a telken. Kihez fordulhatunk?

Figyelt kérdés

Fiatal par vagyunk. Epitkezni szeretnenk most talaltunk egy eleg jo arban levo telket de nincs rajta semmi. Nem tudom kihez fordulhatnank. Akik hasonlo helyzetben voltak, vagy esetleg szakmabeliek tudnanak egy par tanacsot adni mit es hogy. Sajnos semmit nem tudunk a szuleink hazat vasaroltak anno igy ok sem tudjak.


Nagyon halas vagyok minden valaszert. Koszonom



2021. jún. 25. 13:38
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen😊
2021. jún. 27. 16:07
 12/19 anonim ***** válasza:

én is most építkezek, és 10 jól leírta!!!

Nekem annyi az eltérés, hogy a csatorna 400000, mert nem ér el a telekig a gerinc.

Villanyt pedig 2022. szeptemberre ígérték... ezzel csak az a problémám, hogy áprilisra elvileg kulcsra kész lesz a ház

2021. jún. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
23%

9-esként leírtam, hogy ne fogjatok most építkezésbe mert elszálltak az építőanyag árak, de a sok "szakértő" lepontozott.

Gyanítom, hogy a kérdező is.

Akkor rajta!


(Félkész ház, anyagi csőd és válás lesz belőle.)

2021. jún. 27. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
92%

13-as talan azert pontoznak le mert amit csinalsz az csak károgàs!

Egy pest megyei atlagos 100nm es haz anyagkoltsege kb brutto 25 millio ft.

Kb a vas, fa es hoszigeteles arak kb megduplazodtak mar tavalyhoz kepest. Ezek a tetelek a haz anyagkoltsegenek kb 1/3-at teszik ki azaz kb 7 millio ft ot. Ha netan mennek mèg fel 30% al az arak akkor az 2 millio ft dragulas osszesen. Aki egy 50 millios projektben nem hagy tartaleknak 10% ot sz hulye

2021. jún. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
36%

Attól, hogy lepontoznak még -sajnos- jól látom az építkezések kimenetelét.

Aki tegnap nézte a Naplót, láthatta, hogy a 35 millásra tervezett építkezés kb. 70 milliónál áll majd meg, mert úgy mentek fel idő közben az árak.

NAPI ÁRAK vannak és nem 10 %-okról van szó, hanem évi 100-150 %-okról!!!


Vagyis a kérdésben szereplő közmű nélküli üres telekre mire csak a közműveket bevezetik, azalatt az idő alatt valószínűleg már ismét duplázódnak majd az építőanyag árak a kínai és USA felvásárlók miatt.


Lehet lepontozni, de csak az tapasztalatlan ifjú párnak akartam felnyitni a szemét.

Tényeken nem vitatkozom tovább.

2021. jún. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
15os pont a tenyekre nem reagaltal, ami aremeles megvolt az mar megyortent es korantsem annyi mint te azt itt irod.
2021. jún. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Én generálkivitelezővel építkezek és 8%-al kerül többe a ház mint vártam. em örülök, de ez még nem túl vészes
2021. jún. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
17 es nem vilagos hogy mihez kepest 8%. Mi az amit vartal? Mikori “vàràs” volt ez?
2021. jún. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
2020.szeptemberi szerződés kötés, 2021-es tavaszi kezdés
2021. jún. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!