Mennyire normális az, hogy egy padlásnál megszabják, hogy 50 kg/nm a terherlehtősége?
Roppant kevés!
Hallom, hogy ezek az újépítésű épületek nagyon drágák. Vegyél inkább "már kipróbált" régebbi építésűt, aminek minden "gyerekbetegségét" már megápolták.
Mivel a modern födémeken (így hívjuk a ház szerkezeti elemét, a padlás egy helyiség neve) manapság ritkán tárolnak gabonát, szénát, lomot, ezért a szokásosan ott lévő 30 cm kőzetgyapot miatt felesleges pénzköltés 50 kg/m2 -nél nagyobb terhelésre építeni.
Természetesen, ha fontos a födém járhatóvá tétele, mert az építtető tároló helyiségként (padlás) kívánja használni, akkor úgy lesz kivitelezve.
Egyébként tényleg gyakran megtörténik, hogy leszakad az alulról a gerendára csavarozott egy réteg gipszkarton amikor járkálnak rajta. De az nem arra való, hogy járkáljanak rajta. Ahogy a tableten sem aprítunk hagymát, csak mert pont úgy néz ki, mint egy vágódeszka.
Pontosan úgy van, ahogy a 16-os írja. Én egy hasonló újépítésűben élek, amiről te is írsz. A műszaki terv szerint a padláson csak 20 cm kőzetgyapot van a gerendák között és 6 cm keresztbe a gerendák fölött. Alulról pedig dupla gipszkarton lapok alkotják a plafont. Más semmi. Ez tényleg csak 50 kg/m2-t bír.
Nálunk olyan kompromisszum született, hpgy a gerendák közé +5cm üveggyapotot raktunk, a gerendákra felülről OSB lapozást, majd erre raktunk rá csak a széleknél 2-2 csíkban +5cm üveggyapotot keresztbe. Így a padlás közepe járható, tárolásra alkalmas és a hőszigetelés is rendben van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!