Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Melyik a legolcsóbb építkezési...

Melyik a legolcsóbb építkezési lehetőség?

Figyelt kérdés

Egy ideje keresem, hogyan lehet a legolcsóbban saját házat építtetni és találtam sok megoldást.

Ezt úgy értem, hogy van


Téglaház

Gerendaház

Konténerház

myDOME (fél kör alakú kis helyiség szerűség)

Lakókocsi

Üvegház

stb.


Szerintetek melyik a legolcsóbb amiben kényelmesen is lehet éldegélni egy embernek?

Avagy ha tudtok még egyéb lehetőségeket azt is szívesen meghallgatnám.

Köszi!



2021. febr. 3. 08:36
 1/8 anonim ***** válasza:
34%

A könnyűszerkezetes ház, jól szigetelt beton alapra, jó hőszigeteléssel körbe és fölül, jó nyílászárókkal.

Nyáron kint 32 Cfok, délután hazaérek, lakásban 24 fok van, klímát talán 2-4x kapcsolom be egy évbe. Azt is kb csak hogy használva legyen.

A fűtés radiátor és Baxi túrbós gázkazán, tavaly 8600Ft/hó volt a gázáltalány.

Mondjuk este tízkor 24 fok, kint -5, éjjel nem megy a fűtés, és reggel 7-kor kb 21-22 fok van még.

Naponta 2-3x kapcsol be a kazán, felfűti a radiátorokat, és ennyi.

Kicsit féltem tőle, mert előtte tégla és panel is volt, de szerintem baromi jó.

2021. febr. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A teljes költség 10%-át sem éri el a falazat részaránya. Spórolni inkább a burkolatokkal, gépészettel lehet. Illetve azzal, ha például a burkolást, festést magadnak készíted.
2021. febr. 3. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Ja és egy embernek inkább egy garzon lakás való, már ha számít a pénz. Attól olcsóbb megoldás nem nagyon van.

Lakókocsi, nyaraló meg hasonlók nem életképesek.

2021. febr. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
Ha veszel egy kis telket olcsó helyen és rá egy alig használt mobilházat, talán az a legolcsóbb mindamellett komfortosabb mint egy lakókocsi. Kérdés hogy hány évig akarod használni mert a könnyűszerkezetes meg a mobilház az nem olyaami amit az utódaidra hagyományozol, örülsz ha pár évtizedig megmarad.
2021. febr. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 mindentudó99 ***** válasza:
30%
Csak utána kell járni mindennek. Konténerház talán olcsóbb de nem mindenhol emgedélyezik
2021. febr. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Telek az már van.

Ahogy nézegettem garzon lakás olyan 13-14 milliótól kezdődik amit sokallok rá. Tudom nem sok ahhoz képest amilyen árak vannak.

A mobilház gondolat jó lenne de abból is sok fajta van ahogy láttom.

De valószínű az lesz az első vétel mert 2-3-4 millióból kijöhet ahogy láttam és nem örökre kell.

Köszönöm a válaszokat!

Még várok ötleteket ha van. :3

2021. febr. 3. 14:00
 7/8 anonim ***** válasza:
Jofogason/marketplace en szoktam látni mobilházakat joval a piaci ar alatt.pl camping felszamolasbol stb.
2021. febr. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A fém vázas könnyűszerkezet nem olcsóbb mint a tégla, ha jól van megcsinálva. Csak van benne függőleges, derékszög, párhuzamos. Jobb a hangszigetelése. Hőszigetelt alu redőnyökkel nem melegszik fel jobban mint egy téglaház nyáron, reggel meg át kell szellőztetni azt kész.


KVH valamivel olcsóbb mint a fémváz, de végülis nem rosszabb. A sima gyalult fenyő palló kb harmada mint a kvh, de ez nyekereg, ropog vetemedik.


Akkor olcsóbb egy építkezés ha kihagyod a generál kivitelezőt, de ehhez min 50% önerő szükséges + telek, terv, közművek. Ha ez nincs akkor csak a kivitelező marad, mert ők 30%-tól már felépítik. És drágább is lesz persze.


Saját vélemény én amiatt építkezek most kivitelezővel kulcsrakészig, mert nincs 50%-om. 2 év alatt pótolnám a hiányzó 20%-ot, de sajnos átlag évi 8% az áremelkedés, és tavaly az áremelkedés mellé még jött kb 8-10% ft gyengülés is, így csak tavaly 5 milliót buktam a semmin (kerítés, terasz, térkő udvar rendezés sztornózva :( ). Szóval újabb két év alatt +5-5.5 millióval többe kerül majd a ház, tehát nincs értelme tovább gyűjtenem, inkább kifizetem a felárat, mert 2 év múlva se fogom olcsóbban kihozni mint most a kivitelezővel.

2021. febr. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!