Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Elektromos fűtés és kandalló...

Elektromos fűtés és kandalló elég az új energetikai törvényhez?

Figyelt kérdés

Az legfrissebb energetikai törvény szabályozza, hogy új építésű lakás energiája 25 %-ban megújulónak kell lennie. Az úgy működhet, ha elektromos kazán a fő fűtésem, a nappaliban meg van egy kandalló?

Emellett a tervekben szerepel, hogy napelem is kiépítésre kerül, viszont mégsem akarok azt már, de úgy lett beadva engedélyeztetésre. Megkapom a lakhatási engedélyt így?



2021. jan. 29. 22:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Ha nem teszel napelemet akkor mi a megújuló?
2021. jan. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

Ami a terveken szerepel azt meg kell csinálni, mert addig nincs használatba vételi engedély.


Energetikussal kell számoltatni! Mivel a kandallót nem veszik 100%-ba figyelembe, mert a teljes házat tudod fűteni villannyal. Én így jártam a fűtésre optimalizált klímával. Hiába van rajta terven 2 db (2,6+7,2 KW) energetikailag a gázfűtés miatt nem volt elegendő a 25%-hoz, így még szükség volt egy hőszivattyús HMV-re is.(A hmv önmagában is elég lett volna). Pedig az energetika szerint a gázra számolt max téli hőveszteség 3,8 Kw -15°C-ban 20 °C belső hőfok mellett.


Nem tudom mi az egyenlet, de nem is értettem, csak bele törődtem. Ami viszont vicces, ha nem lenne a gáz csak egy 7,2 Kw-os klíma azt elfogadnák teljes értékű fűtésnek, ami fedezné az alternatív 25%-os is...

2021. jan. 30. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Megkapod, persze, csak utána magyarázkodhatsz majd, hogy hol vannak a nem létező napelemek, amire megkaptad az engedélyt.
2021. jan. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez bazi nagy energiapazarlas.
2021. jan. 31. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%

Nincs ilyen hogy 25% megujjulo, rohadtul nem ez a lenyege a torvenynek.

Hiaba van 90% megujjulod ha szar a szigetelesed peldaul szoval felejtsuk mar el ezt a buvos 25% ot

2021. febr. 2. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A szigetelés mennyisége is meghatározott újépítésnél!
2021. febr. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Az kemény hogy nullàra pontoztok. Nem erdekel a pontozas, nem ezert mondom hanem mert ennyire el vagytok tevedve a témaval kapcsolatban..
2021. febr. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Miért mondod, hogy nem szükséges 25% megújuló!?
2021. febr. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mert nem igy mukodik a dolog hogy pl az árak 25% at fedezed napellemmel 75-% ot vezetekrol.

Nagyon felrevezeto ez a 25% szajkozasa!

2021. febr. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Senki nem mondta, hogy az "árak" 25%-át kell fedezni napelemmel.

Van egy szükséges minimum követelmény amit energetikailag tudnia kell az épületnek.

És ennek az összes energiaigénynek a 25%-át kell lefedni megújuló forrásból származó energiával.

Ami lehet napelem, napkollektor, hőszivattyú, stb.!

2021. febr. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!