Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Beltérben vakolást, vagy...

Beltérben vakolást, vagy ragasztott gipszkartont javasolnátok?

Figyelt kérdés
Új ház építése előtt állunk, és ár/tartósság/kényelem alapján nem tudjuk melyik lenne optimálisabb.
2021. jan. 17. 03:06
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
A vakolást nem úszod meg. A téglák közötti réseket be kell fedni. A gipszkarton minden nedvességet fölvesz és meglátszik rajta, be is gombásodhat mögötte. Mögötte száraznak kell lennie a falnak.
2021. jan. 17. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Vakolás az optimálisabb. A ragasztott gipszkartonnak akkor van értelme, ha egy régi épületben egy nagyon görbe falat szeretnél egyenesre kihozni, továbbá akkor ha gyors és száraz munkát szeretnél, mert nincs idő a száradásra stb. ez egy kényszermegoldás. Vakolt falra simán feltudsz fúrni bármit. Ragasztott gipszkarton bármit nem bír el, ha azon átmenő csavarral a téglába rögzítesz, akkor a csavar tudja megroppantani a gipszkartont hacsak nincs távtartás amire támaszkodhat a tárgy, ha olyat akasztasz rá, amin van erőkar, akkor az a súly szintén a kartonra esik. Most építesz, akkor egyenes falak lesznek, vakoljátok! Villanyszerelés is sokkal nehézkesebb, két dolgot lehet ilyenkor tenni vagy leszerelik a villanyt és később a dobozokra (amibe a konnektor, kapcsoló kerül) kiemelő keretet tesznek, aminek az ára nem kevés, ha egy komplett házról van szó vagy megvésik ott a falat, ahová kerül majd a doboz és később a gipszkartont kifúrják, majd gipszkarton szerelvénydobozt tesznek be. Az, hogy a dobozok úgy épülnek be, hogy annyit kilógnak a falból, amennyi szükséges, tapasztalatom szerint nem megoldás. Gipszkartonozók elsöprő többsége nem tudja pontosan kifúrni a kartont. Ugyanez a helyzet fűtésnél is a radiátorokkal. A radiátor súlya ekkor a kartont terhelné, ezért kell egy távtartás a karton és a fal közé a csavaroknál, idegölő ilyen f.szságokkal foglalkozni. Ragasztott gipszkartonnál és előtétfalnál is tudomásom szerint szükséges volna szellőzőnyílások beépítése, ami a 2000-es évek elején még elő-elő fordult, mára azonban ez szinte sosem történik meg, mert ronda és a helyzet az, hogy magán a kartonon penészesedés, gombásodás nagyon ritka esetben jelentkezik csak, hogy mi van a karton mögött azt azonban nem tudom, még sosem láttam.
2021. jan. 17. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Külső tégla falazat belső oldalát jobb vakolni, géppel vékonyan egyenletesen megcsinálják a kőművesek.


Belső válaszfalaknál én jobb szeretem a gipszkartont.

2x2 réteg 5 cm profilon, kőzetgyapot töltés (a táblás, nem a gagyi tekercses), körben alátétszivacs (nagyon fontos a hanggátlás miatt). Ennek így érezhetően jobb a léghanggátlása, mint a 10 cm válaszfal téglának, továbbá nagy előnye, hogy a téglához képest könnyedén lehet változtatni a szobák elrendezésén, nem kell vakolni, szinte semmi víz nem kerül a szerkezetbe, 2x glett, aztán festhető.

2 réteg karton simán elbírja a konyhaszekrényt.


Aki radiátorozik 2021-ben ÚJ HÁZBAN, bocs de az hülye.

2021. jan. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Radiátorról szó sem volt nálunk! :) a A válaszfalakra mi is hasonlót gondoltunk ki. Bár a jó minőségű Ytong is szóba került.
2021. jan. 17. 12:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy vakolat.
2021. jan. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A modern kerámia tégláknak szinte nincs hanggátlasa ha lemarad róla a külső és a belső vakolat. Utána meg nem értik honnan jön a zaj. A téglák között nincs habarcs csak össze vannak illesztve. A kivitelezők szeretik lehagyni a külső vakolatot a szigetelés alól, mert így spórolnak. Szóval legalább durva vakolás szükséges, de ez a tégla adatlapján is rajta van.

Belső falaknál a 12es porotherm 2x1,5 cm vakolattal kb 40 dB hanggátlással rendelkezik, míg 2x2 réteg karton 7,5 cm profilba 7,5 cm gyapot szigeteléssel 50-54 dB. Ezek is le vannak írva a gyártok oldalain.

54 dB: 2x12,5 mm rigips blue acoustic gipszkarton (kb annyiba kerül mint az impregnált) 7,5 cm isover akusto. és persze ahova kell a profilokra fel kell rakni a szivacs csíkot.

2021. jan. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!