Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Régi építésű egyszintes...

Régi építésű egyszintes falusi házat át lehet alakítani költséghatékonyan úgy, hogy a ház egy részében ne legyen plafon és egy nagy tér legyen az egész?

Figyelt kérdés

lakás átalakításba vágtam és mivel nem használom egyáltalán a padlást arra gondoltam, mivel úgyis egybenyitom a nappalit és az ebédlőt, lebontanám a plafont, hogy egy hatalmas tér legyen az egész, valahogy úgy mint az alábbi képeken, viszont a képekkel ellentétben nem az egész házban képzeltem el így, csak az egybenyitott nappali-ebédlőben, nagyjából 40-50m^2-t tesz ki. A többi szobában (dolgozószoba, hálószoba), illetve a konyhában meghagynám a plafont. Szerintetek ez így milyen elképzelés? Kivitelezhető? Jól mutatna? A tető szigetelésén kívül milyen nagy költségekkel jár?

Néhány példa, hogy nagyjából mit képzeltem el kicsiben:


[link]


[link]


[link]


(néha kicsit nehezen tudom elmagyarázni az elképzeléseim, úgyhogy ha nagyon érthetetlen valami, kérdezzetek vissza bátran :D)


2020. nov. 16. 14:51
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Van megoldás a fűtés optimalizálására is - de biztosan nem filléres tétel...


Itt pl. padlófűtéssel kombinálják...


[link]

2020. nov. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Szerintem kompletten új tetőszerkezetet kell kivitelezni hozzá.

A képeiden szerintem az első 2-n egyébként a belső mennyezetet alakították ilyen formájúra és nem az a tetőszerkezet. A 3. képen nem vagyok biztos benne.

2020. nov. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ez koltseges atlalakitas ha egyaltalan kivitelezheto, masreszrol pedig a futes/ hutes nem lesz olyan hatekony, sokba fog kerulni.

Amerikaban nepszeruek ezek a 18 lab belmagassagu nappalik. A 2 szintes hazakban ezzel helyet veszel el mert lehetne ott egy szoba , tarolo, vagy barmi.

1 szintes hazaknal pedig kisebb lesz a padlasod.

2020. nov. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!