Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogyan engedélyezett jogilag,...

Hogyan engedélyezett jogilag, hogy a barátaim segítsenek nekem házam építésén anélkül, hogy bejelentsem őket (segítenek)?

Figyelt kérdés
Tudomásom szerint a törvény megengedi a kalákában építkezést. Azonban én nem a rokonaimmal vagyok olyan jó viszonyban, hogy segítsenek, hanem a barátaimmal. Valami lehetőséget csak ad a törvény, hogy segítsenek nekem az építkezés folyamán. Hogyan lenne ez lehetséges? (Sajnos arra nincs pénzem, hogy építtessek, így magam szeretnék mindent megoldani, amit csak tudok.)

2020. okt. 29. 16:31
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
95%

Mindent lehet (feketén) csak nem kapsz rá használatbavételi engedélyt, és a végén még te fizetsz ha elbonttatják veled.

Statikai tartószerkezetet mint pl. alap, főfalak, födém, tetőszerkezet -csak számlaképes szakember végezhet tervrajz alapján.

Aztán van amit bárki csinálhat: cserepezés, bádogozás, vakolás, homlokzat szigetelés, válaszfalak, villanyszerelés egy része, gépészet egyes fázisai (szennyvíz csövezés stb.), burkolatok, festés stb.

2020. okt. 29. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
30%

"Statikai tartószerkezetet mint pl. alap, főfalak, födém, tetőszerkezet -csak számlaképes szakember végezhet tervrajz alapján."


Ez nem igaz mostani kalákában.


"Aztán van amit bárki csinálhat: cserepezés, bádogozás, vakolás, homlokzat szigetelés, válaszfalak, villanyszerelés egy része, gépészet egyes fázisai (szennyvíz csövezés stb.), burkolatok, festés stb."


Ez sem igaz hogyha nem kaláka akkor csak szakember csinálhatja FMV nyilatkozattal.

2020. okt. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

"Ez nem igaz mostani kalákában."

Tehát nincs kaláka!

Hivatalosan kell Fmv, ha nem generál kivitelezés akkor műszaki ellenőr is.

Ahhoz, hogy őket megkend (ha sikerül) sok lóvé kell.

Különben nem lesz Fmv nyilatkozatot ami nélkül nem lesz használatbavételid.

Ami nélkül nem lesz feltüntetve a földhivatalban.

2020. okt. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
89%

#12 Kb. 10 éve dolgozok egy generálkivitelező cégnél anyagbeszerzőként, így van némi rálátásom a dologra.

Viszont nem állok itt le vitatkozni idegen, anonim, messziről jött emberekkel (erre az évek alatt már rájöttem, hogy semmi értelme).

Mindenki higgyen és csináljon azt amit jónak lát.

2020. okt. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Joghallgató: Köszi szépen, bár még nem találtam még meg, de tudom hol keressem.

Ellenőrzésre szeretnék felkészülni, a mi falunkban is volt már feljelentés.

Érdekes, hogy azok a válaszok, amik egyeznek az általam megtalált igaznak vélt információkkal, azokat jól lepontoztátok itt. Valaki nem napra kész.

De azért kösz mindenkinek.

2020. okt. 29. 21:20
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

amelyik szakmunkáról van végzettséged, azt te megcsinálhatod magadnak. Barát nem segíthet neked, csak közeli hozzá tartozó!

Minden fő szerkezeti egységet csak szakember végezhet (alap, falazás, tető, gépészet, villany)

mindenre van kis kapu: pl: szigetelésnél a lábazatot megcsináltatod számlára, a falakat meg megcsinálod te. A számlán pedig nem kell részletezni a munka mennyiségét...

villanynál, pl megcsináltatod a lakásosztót és a hálózati kiosztást, többit befejezed.

nyílászáróknál egyet berakatsz számlára, a többit te...

És így tovább... ezt még az e-napló is elbírja. Tapasztalat.

Ha könnyűszerkezettel készül a vázszerkezet elkészülte után mindent megcsinálhatsz magad, ha van egy felelős műszaki vezetőd. Gépészet és villany, külső szigetelés a fent leírtak szerint működhet.


Szóval mindent ki lehet játszani, még az előírásokat is, de az építési előírásokat nem kéne megkerülni. Kibukhat a dolog és megszívod.

Pl: ha én rámérek egy infra hőmérővel a padlóra, úgy hogy nem megy a fűtés benne akkor megmondom hány cm a szigetelés!

Egyéb anyagot sem érdemes kispórolni, mert senkinek nem jó ha éppen megsüllyed, vagy éppen állandóan össze vissza repedezik.

Könnyűszerkezetnél pedig még fontosabb az előírások betartása, a falak szigetelést védeni kell a párától!!! Ha bepárásodik veszít a hőszigetelő képességéből, majd penészedik. Fa szerkezetnél még el is rohad, de a horganyzott fémváz is elporlad 20-25 év alatt, ha folyamatosan párásodik.

2020. okt. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
45%

"#12 Kb. 10 éve dolgozok egy generálkivitelező cégnél anyagbeszerzőként, így van némi rálátásom a dologra."


Ezek szerint maradnod kell az anyagbeszerzésnél, a mérnöki munkát meg hagyd meg az azoknak akik benne dolgoznak. Én műszaki ellenőr vagyok és FMV, úgy 11 éve. Legalább guglizz rá hogy kaláka 2020-ban családi háznál. Vagy épkiv törvényt olvasd el legalább egyszer. Vagy ne, de akkor ne terjessz olyan hülyeségeket amik 17 éve voltak igazak.

2020. okt. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
Kêrdező: Orbán miatt vagy szegény, vagy a lustaság is miatt csóró?
2020. okt. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:

Mindenki anonim néven ír, így nem tudok név szerint válaszolni.

Nekem is úgy tűnik, hogy sokan nincsenek tisztában, hogy az utóbbi év(ek)ben sokszor változott a jogszabály e téren. Pl e-napló vezetése sem kötelező már, amennyiben magadnak építesz. Nem kell a számlákkal sem trükközni, csinálhatod magadnak, ha nem is vagy szakember.

Hogy miért vagyok szegény? :D Tetszik a kérdésed. Lehettem volna szorgalmasabb az életben, spórolhattam volna jobban, lehet sokat vesz el az állam. Fene se tudja erre a választ. Nem hibáztatni akarok, csak megvalósítani egy álmom abból amim van, úgy ahogy tudom.

2020. okt. 30. 17:13
 20/26 anonim ***** válasza:
Ok. Akkor szurkolók, hogy sikerüljön?
2020. okt. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!