Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogyan távolítsam el az...

Hogyan távolítsam el az olajréteget?

Figyelt kérdés

Lényegében vicces a sztori, de én mégsem nevetek.


Adott egy borovi hajópadló 25 nm2-en, amit vékonylazúrral lefestettem,és gyönyörűen megmaradt az erezetecsak barna lett, és erre a sógorom tanácsára tettem ilyen parquet oil.

Olvastam hogy felhordás után vissza kell törölni,vissza is lett csak nem eléggé.Most 3. nap szárad de a felület továbbra is ragacsos.

Vagy visszacsiszolom az egészet natúrfáig, és újra festem, vagy van valami egyéb megoldás, amivel eltávolíthatom a felesleges olajmennyiséget?



2020. aug. 15. 19:44
 1/8 A kérdező kommentje:

Még annyi, hogy olvastam egy anyagról, csak nem tudom hogy erre jó-e?!

Narancshéj olaj, ami állítólag felmarja az egész olajat, vagy csak a felesleget.

2020. aug. 15. 19:47
 2/8 anonim ***** válasza:

Narancslé olajjal kezelni szokták, az olyan kemény olaj, ami "szilárdul". De asszem elég drága.

Lazúrt sztem kár volt olajjal kezelni. Az olajozás, viaszolás vagy szappanozás egy önálló régi fakezelési mód. Vagy ezt, vagy azt kell használni(olaj

után jó aviasz) .

A lazúrt és olajat is beszívja a fa, lehet, hogy a kettő túl sok volt egyszerre, vagy túl korán és a két anyag keveredése miatt nem lett jó.

2020. aug. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy elég lett volna az olajjal áttörölni.

Inkább felcsiszolnám, mert ennyi anyag keveredésből kérdéses mi lesz.

Aztán maradj egy változatnál.

2020. aug. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Akkor marad a lecsiszolás.

Még annyit kérdeznék, hogy milyen papírral csiszoljam le, hogy a fában ne tegyek nagy kárt?

2020. aug. 16. 13:37
 5/8 anonim ***** válasza:

40-60 papírral szokták parkettán a durvább csiszolást. 120 környéki a finom csiszolás.

Valami maradékon tegyél próbát.

2020. aug. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha a teteje olajos, próbáld előtte kicsit felvakarni, kaparni.
2020. aug. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a ragacsot amit csináltál a sógorod tanácsára, nem lehet csak úgy egyszerűen felcsiszolni. De írd meg ha sikerült. Örülnék, ha tévednék...
2020. aug. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hello.Nos a teljes festékréteggel együtt visszacsiszoltam.

Nem akartam huszonezrekért narancshéjolajat venni.Megoldottam 2 liter lakkbenzinnel, csiszológéppel, és egy rahedli ronggyal, majd újra festettem.Most nagyon jól mutat.

Köszönöm a tanácsokat.

2020. okt. 31. 23:58

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!