Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Hogyan épül egy ilyen kerítés?

Hogyan épül egy ilyen kerítés?

Figyelt kérdés

Kerítés már meglévő alappal ami 25 cm széles 40 cm mély, vas oszlopokkal közötte fa deszkákkal függőlegesen. Egy ilyen kerítést hogyan lehetne átalakítani, hogy zsalukő oszlopok legyenek lábazat nélkül a vas oszlopok helyett?

Ilyesmire gondolnék: [link]



2020. jún. 7. 17:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha a beton alap a talajszint alatt van, akkor leszeded a deszkákat, tőben kivágod a vasoszlopokat, majd zsalukő oszlopokat építesz vasalva az alaphoz (Azt azért valami hozzáértő nézze meg, hogy elbírja-e az alap majd). Ha az alap a talajszint felett van, akkor szétvésed az egészet és új alapot csinálsz a föld alá
2020. jún. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Talajszint alatt van.

De szerintem nem bírna el egy zsalukő oszlopot az alap. Elég lenne a pillér alatt szélesíteni + aláalapozni, vagy az egész alapot ki kéne vésni?

2020. jún. 7. 18:18
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én kiszedném az egészet. Semmi értelme 2 méterenként szétvésni, aztán kínlódni, hogyan kötöd össze a megmaradt szakaszokat, hogy ne repedjen süllyedjen különböző mértékben.


Kell egyáltalán az oszlopok közé beton? Én egybekötném, már csak a zárás miatt is (kutya, vakond miegymás), de ha neked nem számít, hogy alul nem lesz teljesen zárt, akkor komolyabb alapot csinálsz az oszlopoknak és összekötöd valami masszívabb vázzal, amire megy a deszka

2020. jún. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Mit értesz a masszívabb váz alatt?

Köszönöm a tanácsokat!!

2020. jún. 7. 22:41
 5/5 anonim ***** válasza:
Pl. az oszlopok között a léceket mondjuk egy zártszelvény keretre rakod, nem egy tetőlécre
2020. jún. 8. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!