Üdv! Villany padló fűtést tervezek a könnyűszerkezetes épülő házamba, tudtok ajánlani megbízható céget? Valamint mire érdemes oda figyelni? Van fogyaztásbeli eltérés közöttük? Minden érdekes észrevétel érdekel!
Ahogy a többiek is írták napelemes rendszerrel kombinálva érdemes ilyesmiben gondolkodni. Egy valamit tudok javasolni neked, hogy ne a fűtőfilmes megoldást válaszd. Egy rossz technológia. Nincs érintésvédelem, ott fityeg a lábad alatt a villany, ha kiöntesz valamit, annak megvannak a veszélyei. Valami irdatlan sz-r a vezérlése, a hőfok érzékelői feladják a harcot 2-3 év után, s lehet felszedni a burkolatot, hogy kicseréld. Túl magas (egészséges határérték felett van) az elektroszmog amit leművel, minél közelebb vagy hozzá ez annál "erősebb", azaz pl. gyermekekre veszélyesebb, mint a felnőttekre.
Van fogyasztásbéli eltérés közöttük, az említett fűtőfilmnek kedvezőbb a fogyasztása, de a felsoroltak miatt nem ajánlom! Aztán nem szakmám ez, szóval ezeket az infókat csak hallottam, olvastam!
Nyilvánvalóan ezeknél kevesebbet fogyaszt egy hőszivattyús fűtési megoldás, viszont annak kiépítése (ha nem szimplán fűtésre optimalizált klíma!) drágább. Klímával való fűtés mostanság divatos, főleg kisebb épületekben, mert gyorsan leszerelhető, viszonylag olcsón, más fűtési rendszerekhez képest, nincs szükség gépészeti helyiségre, két hátránya van, hogy nem teljességgel zajtalan és nyilvánvalóan némi huzatérzetet kelt, amire nem mindenki érzékeny, sokan észre sem veszik. Ellenben még napelemes rendszer nélkül sem megy rá a gatyád a téli időszakra, pláne ha kérsz H tarifát, továbbá nyáron hűt.
Fűtőfilmel, fűtőfóliával, fűtőkábellel készült fő fűtés újépítésű házban nem felel meg az energetikai követelményeknek. Csak napelemmel együtt. Így már nem versenyképes az áruk.
Fűtőfilm, fűtőfólia, nem felel meg a hatályos érintésvédelmi előírásoknak. Marad a fűtőkábel napelemmel.
Az elmúlt ötvenévben koksz, olaj, villany, gáz, fa, gáz, fűtések váltották egymást. Mindig az volt a divat ami az adott időszakban a legolcsóbb energiát szolgáltattata.
Melegvizes padlófűtés jó és gazdadágos fűtési forma. A padlófűtésben keringetett vizet fűtő eszköz könnyedén átszerelhető más energia hordozót használó berendezésre, ha az addig használt energiahordozó ára drasztikusan nőne.
Meglévő épület korszerüsítése:
Ha a felújított épület energia igénye kevesebb mint 5kW akkor jó alternatíva a fűtőkábeles padló fűtés. Egy ilyen fűtési rendszer (a gázhoz képest) olcsóbb bekerülési és
(a gázhoz képest)
drágább üzemeltetési költsége 20 év alatt ugyan annyiba kerül mint egy drágább gázfűtés az olcsóbb üzemeltetéssel együtt.
Elektromos padlófűtések jó tulajdonsága az alapáron helyiségenkénti és programozható hőfokszabályzás.
Fogyasztásbeli különbség nincs. Az 1W a pokolban is 1W. ...lenne ha egyik-másik forgalmazó (fűtőfilről és fóliáról van szó) nem az északamerikában elterjedt 110V-os hálózatra méretezett adatokat adná meg.
Amire oda kell figyelni:
Fűtőkábel alkalmazástechnikai utasításait maradéktalanul be kell tartani. A hőszigeteléseket a legprecizebben, jegjobb minőségben kell beépíteni. Lehetőleg minden helyiségben más fázisra köttesd, vagy minden helyiségben 3 fázisra osszák el a fűtést. Ritkán van télen áramszünet. Mindhárom fázis kimaradása mégritkább. Lehetőleg úgynevezett hőntartó/hőtároló padlófűtést alakíts ki. Így csak éjszakai áramról is jól működik. Bármely épület gépész megtervezi ezt neked.
Sok lesz a rezsi, meg fogod bánni az elektromos fűtést.
+ gondok lehetnek az élettartammal
Inverteres klíma, vagy hőszivattyú, de egy légcsatornázható pellet kályha sem az ördögtől való. Jól szabályozható és a hagyományos fás kandallókhoz képest egészen tiszta.
Köszönöm a sok választ!
Az alábbiról mi a véleményetek ?
(Elektromos padlófűtés amorf fűtőszál technológiával)
8kw-os nobo fűtő radiátor 2,60as belmagasságú 90 nm-es házban
téli időszakban mennyit fogyazthat havonta? THX a válaszokat!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!