Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » SIP panel vagy klasszikus...

SIP panel vagy klasszikus 5x15-ös fa palló szerkezetből olcsóbb építkezni?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok. Jelenleg egyetemista, pusztán álmodozok róla, hogy egyszer lesz egy saját házam. A terveim szerint egyetem után, ha találok munkát, hitelből építtetek egy házat. Mindig érdekelt az építészet, de inkább a media területén szeretnék elhelyezkedni. Kértem egy SIP panelek építésével foglalkozó cégtől ár ajánlatot, mivel egyedi tervek alapján épülne a ház, 5000Ft/m2 áron tervezi meg a tervezőjük, ami egy 81m2-es háznál 405ezerFt. Maga a ház pedig 15 millióba kerülne szerkezetkészen. A kérdésem az lenne, hogy szerintetek melyik a stabilabb szerkezeti megoldás? Illetve szerintetek melyik az olcsóbb megoldás? A sip vagy a fa pallós?
2020. márc. 4. 15:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A hagyományos vázkerámia falazóelem, népies nevén tégla :)

Bocs.


Egy új ház bekerülési költségének az 5-8%-a a falazat.

Gazdasági szempontból nincs értelme ezen variálni, miből legyen a fal, csakis akkor ha tucatjával építed.


És most értünk oda, hogy kinek jók ezek a könnyűszerkezetes technológiák, hát nem az építettőnek, hanem a kivitelezőnek. Ráadásul a kész épületet komfortosnak sem mondanám, mert egyre hosszabbak a nyarak, márpedig hőtároló tömeg híján ezeket klímázni kell akkor is ha jól szigeteltek.


Családi házaknál még mindig a tégla legjobb választás.

2020. márc. 4. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én ugyan ekkora fémvázas házra kívülről kész állapotban, színezve 17 milliós árajánlatot kaptam. Fűtés készre 25,5, kulcsara készre 29. (rácsos tartós tető szerkezet)

A tervezést nekem 5000 körül csinálnák.


Egy könnyűszerkezetes ház nem csak a faltól lesz olcsóbb! Először is 40 cm széles alapot szoktak rakni az 50-60 helyett, mélység ugyan az. Ezen kívül a könnyűszerkezetnél nem kell a tartófal alá alapozni, így az alapozás költsége kb 30%-al olcsóbb lesz, falazáson szintén nyersz kb 20%-ot. 8-12 cm polisztirol kell csak rá, emiatt a felrakása is jóval olcsóbb, felénk 10 cm-nek a m2-t 4000 ért rakják 1 cm-tól pedig 6000, így itt is lehet spórolni. Mivel a ugyanazon hasznos m2 mellett téglából kb 50 cm vastag lesz a fal, míg faszerkezetből kb 30 cm így a tető felület is kisebb lesz 5-10%al. (ácsolt tető szerkezet)


Egyébként tégla házra is megkértem az árajánlatot, minden ugyan az mint a könnyű szerkezetnél csak kicsit nagyobb. erre 37-et kaptam kulcsrakészre, sajnos itt még nem kértem a szakaszokra külön is.


De a lényeg kb 8 millió van a kettő között, ami kb 21%. És fa szerkezettel, a szeglemezes tető elhagyásával = rácsos tető szerkezet még lehet lefaragni a szerkezetkész állapot költségeiből 1-2 milliót.

2020. márc. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
*15 cm-től 6000
2020. márc. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez a magán véleményem:


Annak a 30 cm-es favázas szerkezetnek harmat gyenge lesz a léghang gátlása. Legalábbis én még utcán sétáló emberek cipőjének kopogását is hallottam jó 10 méterről, nemhogy a kocsikat.

Elég nagy csalódás volt, pedig nem filléres háznak épült.

2020. márc. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!