Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Mennyibe kerülne egy ekkora...

Mennyibe kerülne egy ekkora ház felépitése?

Figyelt kérdés

Panelban lakunk a férjemmel, 3 gyerekkel, anyósomékkal.

Nagyon kicsi a hely, eddig egész életünkben spóroltunk és vidéken van egy nagy telkünk, amire birnánk épitkezni.


Viszont elképzelésünk sincs hogy mennyibe kerülne egy ház felépitése, berendezése, kulcsrakészen...


Legalább 200 négyzetméterest szeretnénk, természetesen emeletest, 2 terasszal, 2 fürdő, nappali-konyha-ebédlő, garázs egy autónak, 4 háló, egy dolgozó,...

Szeretnénk a mai izlésnek megfelelő, stilusos butorokat, gázfűtést, nem kell semmiből a legdrágább, egy középkategóriás , otthonos ház.


A telek körbe van keritve, a tereprendezés megtörtént.

Pár fa volt, amit kivágtak, gyökereket kiszedték.


Nagyjából 20 millió forintot tudnánk kapni a panelért, 10 millió félretett pénzünk van, illetve igénybevennénk a CSOK 10+10 milliós támogatás/hitelt.


50 millióból kijönne ez a ház, igaz? :)


2019. dec. 30. 13:36
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
94%

EGyre jobb a műsor....


:-DDDD


Magánrendelő, telkek sora, bombabiztos állások - mégis 40 nm-es lyukban kerülgettétek egymást évekig?

2019. dec. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 A kérdező kommentje:

Igen nyomorogtunk eddig, hogy összeszedjünk 10 millió forintot és vegyünk egy autót.


Tipikus magyar hozzáállás: van nekik 2 telkjük is adnák el oszt ebírnának egy nagy lakásba kőtözni.


Nagyon sokan mondták ezt nekünk :D


De mi gondoltunk a jövőnkre, és takarékoskodtunk hogy meg bírjuk valósítani az építkezést.

2019. dec. 30. 18:02
 23/35 anonim ***** válasza:
94%

"2018-ban egy átlagos állapotú családi ház kulcsrakész kivitelezési ára nettó 361 ezer forint volt egy négyzetméter hasznos alapterületre számítva."


[link]


És ez csak a kivitelezés!

Nincsenek benne a tervezési, műszaki ellenőri, stb. stb. díjak.

2019. dec. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 A kérdező kommentje:

Oké, legyen az átlag annyi, attól nekünk még 53millióért kész lesz.


Nincs időm mindenki észrevételére, irigységére reagálni, úgyhogy jó éjszakát, boldog új évet!

2019. dec. 30. 18:24
 25/35 anonim ***** válasza:
91%

Parádés kamutenger :)


350 ezer volt tavaly kb. az alja nettóban a m2 árnak.

Most 400, vidéken. Jövőre drágul minden. De nektek bruttó 265-ért megcsinálják bútorozva, tehát nettó 208 ezerért :D Gyakorlatilag anyagárban. Biztos ingyen dolgoznak majd a melósok, mert István haverjai vagytok.


A másik meg, hogy nincs jelenleg olyan vállalkozó az országban, aki nincs betáblázva az évre. Ha lenne, akkor nem nektek dolgoznának 200 ezer/m2 áron, hanem nekünk 350-ért. De ennyiért sincs alvállakozó.


Az meg baromira reális, hogy üresen áll egy ház, így spóroltok 7-en egy lyukban :D


Mindegy, jót szórakoztam, kellenek az ilyen gyökerek hogy feldobják kicsit az oldalt.

2019. dec. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
2019. dec. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem olyan ne szidja a magyarokat, aki ilyen körülményekre 3 gyereket szül. Ilyen árajánlatra pedig a bank nem ad hitelt,mert minimum nm árral számolnak, ami több, mint amit a haverotok számolt ki.
2019. dec. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
94%

# 25


Előrehozta a szilveszteri kabarét mára... :-DDD

2019. dec. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
95%

Én építész vagyok, nem fiatal, a következőket tudom mondani:

- SOK a 200 m2. Lehet, hogy nagy térre vágysz, de egy panel után a 140-150 m2 is bőven tágas lesz.

- Láttam sok két generációs házat, sehol nem maradtak ott a gyerekek, a felső szint üresen állt, és eladhatatlan egy ilyen nagy ház

- Minden költséggel együtt bruttó 4-500 ezer körül van egy átlagos m2 bekerülése, nagyon gagyi anyagokkal olcsón építve is 350 körül. Minden más mese. 50 millió a tervezésre, költségekre és az anyagra lesz elég. Majd rájöttök. Plusz az építőipari árak hivatalosan is 15-18 %-kal emelkednek évente.

2019. dec. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

Elkezdődött az építkezés. :)

Sikerült eladni a panelt jó áron.

183 négyzerméter, 53 110 000ft, eddig nem voltak váratlan kiadások!

2020. ápr. 24. 20:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!