Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Télen, fűtetlen, felújításra...

Télen, fűtetlen, felújításra váró lakásban milyen munkák végezhetőek el biztonságosan?

Figyelt kérdés

Egy megörökölt vályogházat újítok fel, melyet a kinti munkákkal kezdtem, hogy mire beköszönt a tél, a ház kívülről le legyen védve eső / hó / jég / fagy ellen (homlokzat felületének rendbe tétele, járdák, stb.). amivel szerettem volna, azokkal odakint végeztem, így a benti munkákkal szeretném folytatni, azonban a lakásban még kazán (így fűtés sem), tehát olyan munkákat nem szeretnék végezni, amit pl a benti +1-2 fokban nem ajánlott (pl hideg (csempézés)-melegburkolás (hajópadló lerakás), falfestés, stb.)


Mik azok a munkák, amiket fűtetlen beltérben szoktak / lehet végezni?


Válaszotokat előre is köszönöm!



#lakás #építkezés #lakásfelújítás #téli építkezés #fűtetlen beltér #téli felújítás
2019. dec. 6. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mondhatni +5 fok alatt csak vésni lehet. Esetleg villany vezetéket behúzni. Meg ilyenek. Nem tudom hogy lehetne ezt összefoglalóan írni...
2019. dec. 7. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

5 fok alatt semmi olyan,amihez víz kell,aminek száradni kell. pl. vakolás, burkolás, festés. De ha nincsenek nagy helyiségek, és sürgős, helyiségenként lehet haladni, ajtót becsukod,beraksz egy olajradiátort, 8-9 fokot simán lehet tartani horribilis fogyasztás nélkül, persze amíg nincs kint -10-15fok.

Egyébként teljesen fűtetlen térben bontáson/vésésen kívül mást nem csinálnék.

2019. dec. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, én is vezetékelésen, bontáson, esetleg szerelvényezésen gondolkodtam, vagy elektromos hősugárzó melletti munkavégzésen, zárt helyiségben.


Köszönöm a tanácsokat! :)

2019. dec. 8. 06:08
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem gipszelés beleférhet. Már mint a villany dobozolás, csövezés körül...
2019. dec. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Villany-, fűtés-, vízszerelés alapszerelését ellehet végezni, szóval igen, gipszelni is lehet, meg fog kötni, csak sz-r dolgozni ilyen hidegben. :) Az örökség tárgyát nem képezi egyúttal egy kémény is legalább? Mert ha igen, akkor állíts be egy kályhát és hozass fát!
2019. dec. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!