Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Bejelentés köteles építés -...

Bejelentés köteles építés - de hova és kinek kell bejelenteni?

Figyelt kérdés
Szeretnék sunfit építeni, mondták az önkormányzaton hogy nem engedélyköteles, de bejelentésköteles, de azt nem tudták hogy kinek hova kell bejelenteni.
2019. nov. 13. 20:52
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Építész megcsinálja a terveket. Szerintem településképi bejelentés köteles, azt a polgármesternek (vagy az általa megbízott főépítésznek) kell beadni.

Az elég fura, hogy az önkormányzaton nem tudták az eljárásrendet. Amúgy sok helyen sufnit minden engedély, bejelentés nélkül lehet építeni bizonyos méretek között, ezt helyi rendelet szabályozza. Mindenképp konzultálj (helyi) építésszel.

2019. nov. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát, akkor senkinek! OK, ez nem egy jó hozzáállás, biztos le leszek érte "pontozva", de ha az önkormányzaton nem tudják megmondani kinek jelentsd be, pedig az is ott volt az épületben, akivel ezt intézheted, ez szinte 100%, akkor pont le kell sz-rni, mert Ők is pont lesz-rják, ha egyszer azt sem tudják megmondani kihez fordulj (egyébként a jegyzőhöz), akkor példátlan az ügyed, azaz senki nem foglalkozik vele, sem a lakosság sem az önkormányzat!

Egy kész tároló (elemekből épített, lemeztároló) nem lenne elégséges? Ha nincs alapja, akkor bejelenteni sem kell! Én otthon szimplán felépítettem a földre, ha kötött a talaj, megteheted, nem megy semerre. Olyat vettem, aminek van alja, arra OSB-t tettem járófelületnek s ennyi, szerszám, munkagép tárolásra teljesen megfelelő. Telken meg (külterület) kőből építettem egy tárolót (mert abból annyi van, hogy több 100m2-t is felépíthetnék belőle), mondjuk nálunk külterületen nem is bejelentésköteles az ilyen építmény, ellenben a különálló(!) kerti WC hivatalosan igen. Hogy miért, az rejtély, szerintem bent maradt még Krisztus előtti időből (pláne az árnyékszék megfogalmazás miatt feltételezhető), mert mindig csak a kötelező dolgok miatt nyúlnak hozzá a helyi rendelethez, csak amiatt módosítgatják, nem foglalkoznak annak egészével, nincs újragondolva.

2019. nov. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!