Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Miért nem viselkedik úgy a...

Miért nem viselkedik úgy a ház mint kéne?

Figyelt kérdés
házunk egy része, aktuálisan a szobámat is beleértve, régi vályogház. alkarnyi vastag (vagy egy kicsit talán még szélesebb) falak vannak, de sosem volt jellemző hogy nyáron "hűtene" vagy legalábbis tartaná a hideget mint írják. itt mindig hellyel-közel annyi fok van mint kinn. mikor jött nemrég a hőhullám, a végére 29 és fél fok volt már benne a csúcs szinte elviselhetetlenül, egész éjjeli, meg hajnali órák hosszat szellőztetésekkel nem bírtam 27 alá vinni. miért? igaz egy ablakcsere lett rajta csinálva az idők folyamán, de ezek sem azok a hűde nagyok, szimpla kétszárnyú ablak és szinte folyamatosan le van húzva a redőny egész nap. ez normális? egy számítógép megy benne szinte egész nap, de az biztos hogy nem termelne ilyen brutál hőt, ilyenkor kifejezetten kímélem, nincs megizzasztva
2019. júl. 21. 20:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Az kicsit sok!
2019. júl. 21. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
szerintem azért lehet mert szülők letapétázták a falakat. kaptam nagy felháborodást hogy vályogfalat nem tapétázunk mert szellőznie kell így meg úgy, de nem hiszem hogy épp ettől játszana szaunát
2019. júl. 22. 00:09
 13/18 anonim ***** válasza:

" alkarnyi vastag (vagy egy kicsit talán még szélesebb) "

Az semmi!

Téglaházban lakom, tudod, milyen vastagok a falak? 1 méter!

2019. júl. 22. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

A vályog sok mindentől vizesedhet. Még attól is ha nagy betonlapok, veszik körül, korbe (járda).

Belvizes terulet, vagy rendes vakolat van rajta, alul a talaj felé le van zárva, padlást írta valaki, vagy ha szigetelve van.

2019. júl. 22. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 mindentudó99 ***** válasza:
Lehet hogy a lemeztető nyomja a meleget. Nézd meg hány fok van a padláson. Lehet onnan jön. Mert ez nagyon sok. Egyébként tartós kanikulában a vájog is átmelegszik.
2019. júl. 22. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Kb 20 évig laktam vert falú ill. vályogházban.

Az egész udvart befedte, beárnyékolta két hatalmas fűzfa.

A házban egész nyáron hűvös volt.

Emlékszem, hogy ki kellett menni az utcára, hogy megnézzük, hogy milyen idő van vagyis hogyan öltözzünk, ha elmegyünk hazulról.

2019. júl. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

16: Gondolom, ez 1994 előtt volt, amikor még nem volt zsinórban 5 hétig trópusi éjszaka. Még 5-6 fok eltérést jelent az is, mennyire beépített környezetben van a ház.

Csévharaszton most is 12 fok volt éjjel, míg az V. kerületben 24.

2019. júl. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A közhiedelemmel ellentétben a vályognak nem túl jó a szigetelése.

50cm vályog = B30 tégla (30cm) = 5 cm fehér hungarocell. Ezeknek közel azonos a hőátbocsátási tényezője.


A vályognak csak a tömege nagy, vagyis a hőtároló képessége. De tartós hidegben vagy melegben ez nem sokat ér.

2019. júl. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!