Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Milyen anyagot rakjak az...

Milyen anyagot rakjak az ablakra, hogy kevesebb meleg jöjjön be?

Figyelt kérdés

És a két ablak közti részre érdemesebb rakni, vagy az ablak "elé" a szobában?


Tehát albérlet és nincs redőny, régi fa ablak van, 11-től estig besüt a nap, vékony kis "sötétítő" függöny van. Mivel lehetne jobb a helyzet? Nem csodát várok, csak hogy kicsit kevesebb mekeg jöjjön be, amikor besüt a nap.


2019. jún. 7. 15:16
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Okés, köszi!:)
2019. jún. 7. 19:38
 12/18 A kérdező kommentje:
És hogy jobb? Ha közvetlenül az ablakuvegre ragasztom, vagy ha az ablakkeretre (es akkor van 1cm rés az ablakuveg és az alufólia kozt)? :)
2019. jún. 7. 19:42
 13/18 anonim ***** válasza:

Nem butaság a két ablak között operálni, ott már mindegy hova teszed. Valamit segíteni fog, de azért a külső oldalon lenne a legjobb megfogni a meleget.


Én a praktikerben vettem most 1700-ért bambusz rolókat.

[link]

kívülre rögzítettem őket (lehet dróttal, kapcsokkal, sokféleképpen, ha kicsit kreatív vagy), így fel-le tudom kurblizni őket. Elvileg beltériek, de ennyiért ha egy nyarat kibírnak akkor köszönöm, jó szolgálatot tettek. Elég jól árnyékolnak.

2019. jún. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Örülök, ha amiatt nem szedik le a fejem, hogy celluxot raktam az ablaküvegre... :(
2019. jún. 7. 22:54
 15/18 anonim ***** válasza:

#14

És a rolókat szerinted az imádság fogja tartani a levegőben? Különösen, mivel a húzkodással igénybevételnek van kitéve.

Annál minimum fúrni kell és csavarozni, de te tudod!

2019. jún. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
15: èn 4 db iratkapoccsal rögzítettem a tokra ezt a 40 deka rolót. Gyönyörűen lehet fel le engedni. De egy darab dróttal is be lehet akasztani ide-oda, azèrt írtam, hogy látni kellene. Szívesen lefènykèpezem ha valakit èrdekel.
2019. jún. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Nagyon szuper lett az alufóliás megoldással, el se hiszem! :D Akinek nincs lehetősége bármit felszerelni vagy venni, annak csakis ajánlani tudom! ^^ Szuper, köszönöm!:)
2019. jún. 8. 17:57
 18/18 anonim ***** válasza:
Nálam hőszigetelt ablakok vannak, szigetelő gumival. Fehér lepedőket illesztettem a gumi helyére, majd a gumit erre visszaraktam, így fennmarad a lepedő, rengeteget számít, s barátságosabb, mint az alufólia, annyi, hogy az ablakot nem zárom teljesen be, hogy ne feszüljön.
2021. jún. 29. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!