Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha rossz a szigetelés, akkor...

Ha rossz a szigetelés, akkor nyáron is melegnek kéne lennie a háznak. Nem?

Figyelt kérdés
Vettem 2 éve egy régi építésű házat, annyit tudok, hogy nem vályog. Nincs nagyon hideg kint, a ház mégis megköveteli a fűtést. Na most nyáron meg tök hűvös a ház, s az az érdekes, hogy most volt és a pár napos nyári meleg, s esténként akkor is be kellett fűtenem. Szóval télen, s átmeneti időben jócskán kell benne fűteni, de nyáron meg tök hűvös. Nem értem.
2019. ápr. 29. 18:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az átlaghőmérsékletet nézd, hiába van nappal meleg ha éjjel 4-6 fok van. Családi házban néha még júniusban is be kell langyosítani este. Hiányzik a tömbházaknál megszokott falkameleg.
2019. ápr. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 mindentudó99 ***** válasza:
Ti igénylitek a meleget nem a ház. Ismerek olyat aki ilyenkor is egész nap szellőztet. Hát én megfagytam nála egyszer majdnem. Hidegebb volt mint most. A falak h8degek. Az édes kevés hogy pár nap jobb idő volt. Attól még fázhat benn az ember. Teljesen normalis dolog hogy este fürdésre kicsit befűt az ember. Nem egyedi eset a tiétek.
2019. ápr. 29. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azèrt működik így, mert rossz a hőszigetelèse, de jó a hőtárolása, vagyis nagy a falak tömege. A tèli kevès fűtèshez a jó hőszigetelès kellene. Ezèrt fűtesz sokat.

Nyáron a nagy faltömeg az előnyös mint a vályog v kismèretű tègla. A tömeget a nap sokára melegíti át így marad nyáron hűvösebb.

De mindkettőnek utána tudsz nèzni.

2019. ápr. 29. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az attól is függ, mire van igényetek. Családi ház és nálunk 16 fok az ideális. 20 fok van, reggelre hulla fáradtan ébredünk. Más meg 22 fokban is fázik.

Másrészt, ha panelba, társasba stb laktál, hozzá kell szoknod, hogy egy szabadon álló kertes ház mondjuk, másképp működik. Attól, hogy pár nappal melegebb van, a falak még messze nem melegszenek át. Szigetelés után, annyit vettem észre, eltolódott a fűtés kezdete, vége.

2019. ápr. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én örülnék már hogy ha nyáron is hűvös lenne... úgy utálom a tetőtéri meleget... Amúgy meg akkor kőház lesz az, annak vannak ilyen jellemzői. De amúgy meg... megvettél egy házat, és nem is tudod miből van? Háhogyafenébevettedmeg?
2019. aug. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!